Wpis z mikrobloga

  • 3072
Wyjeżdżam do pracy- pełno śniegu i ślisko. Nagle, niedaleko domu wzrok mój przyciąga zgarbiona postać. To starsza pani , czasem widuję ja przed maleńką chalupką. Okazuje się, ze odgarnia śnieg... zlamanymi grabiami. Szybki powrót do domu i już po chwili stoję obok niej z łopatą. Chwilę zabrało mi to, co jej pewnie z godzinę. Świetne uczucie gdy ktoś zrezygnowany uśmiecha się i mówi coś, co rzadko (chyba, ze pod tagiem #mikromodlitwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)) można uslyszec: "niech Cię Bóg blogoslawi". Czuję dobrze człowiek! Mirki niby taki mały gest a mam świetny humor :) Czynmy dobro, moze wroci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdrowia wszystkim! #dziendobry
  • 103
  • Odpowiedz
@dzejzon: Czujesz się dobrze z jednego prostego względu. Twój mózg dobry uczynek dla innej osoby traktuje tak jakby Tobie ktoś pomógł. Nie chce mi się rozpisywać dlaczego tak ale tak jest. Sam znając ten mechanizm często drobnymi rzeczami pomagam jak np jebnięcie długimi januszowi by światła włączył.
  • Odpowiedz
@dzejzon: Pamiętaj, że dla starszej osoby taka praca to jakiś cel każdego dnia. Jeśli całe życie nie potrafiła siedzieć i wpatrywać się w telewizor, to teraz na pewno tak też nie będzie robić. Spraw jej w prezencie łopatę do śniegu i zobacz, jak jej idzie. Jeśli nie będzie za ciężko, mimo wieku, to możesz zmniejszyć czas swojej pomocy.
W każdym razie akcja na plus
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@rybak_fischermann w pierwszej chwili chciałem jej ja zostawić, ale była szczerze wdzięczna za pomoc, więc po prostu poodsniezam jej to podejście. Tym bardziej, ze tak mocno ma skrzywiony kręgosłup, a żyje w niezłej ruderze...
  • Odpowiedz
via Android
  • 166
@Jendrasss nie zdążyłem, ale szef się nie denerwowal, chociaż jest czasem bucem. Mam własną firmę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@kicjow że u mię? Czy i niej? Bo ja policjantem nie jestem, a jakbym był nie miałbym serca babci dac mandat. Skuc, na glebę, do pierdla, ok. Ale mandat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz