Wpis z mikrobloga

@nie_odejde_stad:
nie nakładam makijażu więc ekspertem nie jestem ale czasami zastanawiam się jak ich skóra może być zdrowa, skoro przez przynajmniej 2/3 doby mają na sobie pół cm szpachli... Takie błędne koło: mam problemy > nakładam szpachlę > 12312321 chemicznych substancji niszczy skórę, zatyka pory, itp. > nakładam więcej szpachli żeby to ukryć > itd.
@vateras131: zdajesz sobie sprawę z tego, że nie wszystkie kosmetyki kupuje się na bazarze? A wśród tych nawet ze średniej półki można znaleźć takie które pomogą w leczeniu np mineralne. Maści i kremy na problemy skórne stosuje sie najczesciej na noc, podrazniaja skore, przez co w efekcie rano jest jeszcze gorzej. Jedno nie wyklucza drugiego, moze sie leczyc, dbac o skore a jednoczesnie uzywac makijazu. Dlaczego mialaby sie nie malowac? Zeby
@Bolczewski: gorzej w sensie masz czerwoną podrażnioną twarz, co jest najczęstszym skutkiem ubocznym kuracji antytrądzikowych
a co do bazaru - skoro uważasz że makijaż robi gówno z twarzy to znaczy, że małe masz pojęcie o kosmetykach innych niż tapeta za 2zł kupiona od baby na straganie
@anissyrebokka: Ale weź mi nie wkładaj słów do ust, nigdzie nie napisałem o robieniu gówna z twarzy, a Ty już to dissujesz ( ) Jeśli ma się czerwoną i podrażnioną twarz - jak sama mówisz skutek uboczny to może kuracja nie jest dla Twojego typu skóry - powątpiewam w jej skuteczność.
@Bolczewski: czasem jak ktoś ma jebitny trądzik to musi się przemęczyć jeśli chce mieć gładką buzię. obczaj np. izotretinoinę. Nie każdy został obdarzony skórą ze stali, którą może codziennie nacierać twarz mieszanką chemii z alkoholem i będzie wyglądał normalnie. Poza tym, czasem wywołanie nadmiernego złuszczenia jest zamierzonym efektem terapii.
@Bolczewski: chyba dość małą wiedzę masz na ten temat, praktycznie każda maść zapisywana jako pierwsza będzie mieć takie działanie. Dermatolog przed tym ostrzega, czasem poleca jakiś mocno nawilżający krem, ale nie zniwelujesz tego do zera. Co ma zrobić taka osoba w takim razie? czosnek i na trzy zdrowaśki do pieca? imo lepiej przemęczyć się miesiąc - dwa i mieć spokój.
@anissyrebokka: >Jako pierwsza, cały czas chodzi o to, żeby odpowiednio dobrać do pacjenta, do skóry, preferencji. Dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś ma problemy z cerą i zamiast się tym zająć to to maskuje, nie leczy, dążymy w innym kierunku :v
" największym problemem tych porównań jest to, że laska zawsze ma jakieś poważne problemy ze skórą, to się leczy a nie tapetuje. "

@Bolczewski: chyba wątek ci się pomylił, tutaj ktoś się ewidentnie pruje, że laska z problemami skórnymi ma czelność wyglądać ładnie i być poza zasięgiem przeciętnego wykopka ( ͡° ͜ʖ ͡°)