Wpis z mikrobloga

Wołam wszystkich z pod tagów #malbork #elblag #braniewo no i ewentualnie #ostroda bo tam czasami też bywam. W sumie może być też i # albo nie.

Sprawa wygląda następująco.
Byłem spisać jedną rodzinkę po wypadku, babcia z wnuczką potrącone przez auto.
Ogólnie wzięły mnie za człowieka, który pomaga osobom po wypadkach. I padło pytanie z jakiej fundacji jestem. Babcia nie dała mi odpowiedzieć z jakiej to ja fundacji jestem a raczej nie jestem ale przeszła do opowiadania mi o pewnej kobiecie, która kiedyś miała dużo a dziś nie ma nic.
Jeszcze 2 miesiące temu ta kobieta żyła na strychu w kanciapce, bez ogrzewania i prądu. Dzięki pomocy mieszka teraz w wynajętym pokoju w ludzkich warunkach. Udało się załatwić meble, łóżko czy nawet telewizor. Co prawda 21 cali z dupą ale telewizor.
Co do łóżka to do tematu powrócę jak się ociepli i złożę je z palet, zaraz po tym jak sobie takie złożę to za jednym razem i tej babce to ogarnę bo jej łóżkiem jest materac. Na chwilę obecną wystarczy. Jedyne po co tu piszę to z prośbą o pomoc aby ktoś podarował stół i dwa krzesła. Tak aby można było zjeść obiad w normalnych warunkach. Na chwilę obecną za siedzisko robi materac a za stół robi karton po mopie obrotowym, który został znaleziony pod śmietnikiem. No tak to ja sobie nie wyobrażam jeść posiłków. Od siebie mogłem dać stolik z ikea, takie te za 25zł jednak to się nadaje jako ozdobny czy dla dziecka. Mam też taborety ale jakby ktoś miał jakieś krzesła, krzesło to zawsze krzesło. No i stół. Nie musi być duży. Taki dla dwóch osób. Bo śmiem twierdzić, że kiedy będą ludzkie warunki tak ktoś zostanie zaproszony do pokoju w gościnę.
Pieniędzy nie trzeba gdyby ktoś pytał. Tylko ten stół z krzesłami.
Poniżej artykuł ze starej gazety, o tej kobiecie mowa. Sorry za ten skan ale za trzecim razem jak nie wyszło to się poddałem.
Pobierz S.....i - Wołam wszystkich z pod tagów #malbork #elblag #braniewo no i ewentualnie #o...
źródło: comment_zXIsJplSdaxCIXQoHo55PGYfDWQkYCE8.jpg
  • 2