Wpis z mikrobloga

Mirki, #!$%@? mnie strzeli zaraz. Jak usunac wilgoc w aucie? Dzien w dzien skrobie szybe od srodka. Jak zostawie na wlaczanej klimie tak z 40 minut to cos by to dalo?

Filtr pylkowy rok nie wymieniany, to chyba tez istotne.

#motoryzacja #samochody
  • 24
  • Odpowiedz
  • 0
@Kelemele: @RometAnd: po prostu zostawic to w aucie i tyle? Czy grzac ta klima jeszcze?

@fryne_: a u mnie ostatnio pomoglo to tylko troche... wymienie na pewno, ale do wyplaty jeszcze kawalek, wiec narazie szukam doraznych metod :)
  • Odpowiedz
@neo_vir:
Pochłaniacz wilgoci, kupny lub zrobiony z ryżu/kociego żwirku
Jezdzij na włączonej klimie, ona wysusza powietrze
Wytrzepuj śnieg z wycieraczki, jak nie masz gumowej to kup taka chociaż dla kierowcy
Upewnij sie ze nigdzie nie podcieka Ci woda, sprawdź wykładzinę pod nogami i fotelami
  • Odpowiedz
@neo_vir: mam podobnie z wilgocią. Masz filtr kabinowy wymieniony? Pod dywanikami rozkładaj gazety, papier toaletowy, albo nasyp kociego żwirku w skarpety też dobrze wciąga wilgoć z powietrza. Po każdej jeździe trzeba też zostawiać samochód z otwartymi drzwiami na dwie trzy minuty żeby go przewietrzyć
  • Odpowiedz
wymienie na pewno, ale do wyplaty jeszcze kawalek, wiec narazie szukam doraznych metod :)

@neo_vir: wybacz za brutalność ale skoro nie masz kasy na filtr który kosztuje pomiędzy 30-80,- w zależności od marki, to może warto rozważyć albo wymianę samochodu na tańszy, albo w ogóle pozbycie się go?
  • Odpowiedz
@neo_vir: wymień filtr, połóż gazety pod dywaniki, odpal na dłuższy czas klimę (np. przejedź się z włączoną). Następnie wywal gazety i wyłącz klimę. Sprawdź czy pomogło. Powinno być ok. W skrócie - musisz wymienić filtr i osuszyć auto, żeby pozbyć się nabytej wilgoci.
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak: hahaha :) uwielbiam mirkowe nadinterpretacje analityczne :) ale nawet wytlumacze: mam zaufanego mechanika 30km od siebie. Jesli mam do zrobienia takie male rzeczy to czekam az sie ich troche uzbiera i zawoze auto, on mi robi i place hurtem te kilka stow... taki filtr moglbym sam wymienic ale nie mam garazu, wiec warunki srednie - nie bede rozdlubywal rzeczy na chodniku, tym bardziej, ze pracuje do pozna :)

@RometAnd: @Toniezarzutka: @L_u_k_as: @Kelemele:
  • Odpowiedz
hahaha :) uwielbiam mirkowe nadinterpretacje analityczne :)

to nie jest nadinterpretacja, sposób w jaki to napisałeś wskazywał na taki problem dlatego na wstępie mojej odpowiedzi przeprosiłem za jej brutalność.

taki filtr moglbym sam wymienic ale nie mam garazu, wiec warunki srednie - nie bede rozdlubywal rzeczy na chodniku, tym bardziej, ze pracuje do pozna :)


@neo_vir: w golfie V filtr wymieniasz bez użycia żadnych narzędzi w czasie poniżej 5 min
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak: juz znalazlem, akurat przy obiedzie bylem... zawsze pylkowy wymieniam z innymi razem u mechanika. Nie mialem pojecia, ze ten jeden tak prosto sie wymienia :) zwlaszcza, ze z tego co pamietam z czasow gowniarskich jak z ojcem przy aucie dlubalem to nie bylo to takie hop siup :)
  • Odpowiedz
@neo_vir: to zależy od samochodu. Czasami jest jak u Ciebie, czasami należy wyjąć schowek, a innym razem zakopane tak głęboko, że jak słyszysz cenę w ASO to nawet minutę nie myślisz, tylko każesz wymieniać :)
  • Odpowiedz