Wpis z mikrobloga

Co byś zrobił/a gdyby miało Ci się urodzić dziecko z zespołem Downa, porażeniem mózgowym lub inną niepełnosprawnością wymagającą ciągłej opieki? Zabiłbyś/a? Oddał/a do domu dziecka? A może wychował/a? Ja bym zabiła. Uważam, że istoty nie w pełni świadome nie zasługują na życie, jeśli rodzice sobie tego nie życzą. Oczywiście ja w ogóle nie mam zamiaru mieć dzieci, bo są tylko obciążeniem i ograniczeniem wolności, ale jeśli zmieniłabym zdanie to nie miałabym zamiaru wychowywać takiego dzieciaka. Aborcja to najlepsze wyjście zarówno dla mnie, jak i dla niego. Po co ma się męczyć? Prowadziłby szczęśliwe życie? Nie. Ja bym prowadziła szczęśliwe życie? Nie, musiałabym zrezygnować z mnóstwa rzeczy w życiu, aby opiekować się istotą, która nawet normalnie nie myśli. Strata czasu i emocji, strata życia. Ostatecznie mogę zrozumieć, jeśli taka para urodziłaby dzieciaka i oddała go do domu dziecka - ktoś z opieki chce się nim zajmować to niech to robi. Natomiast w ogóle nie rozumiem ludzi, którzy urodziliby i wychowywali takiego dzieciaka w domu, udając, że wszystko jest super. No właśnie nie jest super. Zwykle kończy się to tak, że matka nie będzie pracowała, tylko całe życie zajmowała się rośliną, z którą będą uziemieni po wsze czasy. Jest to bez sensu, bo te dziecko nie myśli, nie odczuwa, nie doceni tego co robią rodzice. Lepiej aby w ogóle nie istniało, ewentualnie by zajmowali się nią profesjonaliści w ośrodkach. Najbardziej bawią mnie te oskarżycielskie krzyki, że 'to nieludzkie' tak myśleć. Nieludzkie to jest poświęcanie życia dla nierozumnego dziecka, które unieszczęśliwia samo przyjście na świat.
#przemyslenia #oswiadczenie #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #dzieci #bekazpodludzi #medycyna
  • 126
  • Odpowiedz
bo są tylko obciążeniem i ograniczeniem wolności


@Sofa: Dziwnie myślisz...
Pomyśl za "x" lat jak będziesz starsza już, wtedy nikt Ci nie pomoże bo niby kto? jak nie będzie dzieci. Tak czy siak, myslę, że zmienisz zdanie - bo na razie jesteś jeszcze młoda ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Sofa: Są różne nasilenia zespołu Downa. Niektórzy oprócz wyglądu nie różnią się za bardzo intelektualnie od innych ludzi, przykładem jest na przykład Pablo Pineda.
  • Odpowiedz
Natomiast w ogóle nie rozumiem ludzi, którzy urodziliby i wychowywali takiego dzieciaka w domu, udając, że wszystko jest super.


@Sofa: złe założenie, nie udają że jest super, jest ciężko

źle zakładasz, bo nie jesteś w takiej sytuacji
no i nie rozumiesz ich też, że po prostu kochają to dziecko
  • Odpowiedz
  • 32
@Sofa strasznie egoistyczne myslenie. Masz racje ze takie dziecko jest obciazeniem, alekazde dziecko jest obciazeniem. Ty z pewnoscia tez bylas,ale bylas tez radoscia. Zycie nie jest biale lub czarne i odpowiedzna to pytanie jest bez znaczenia. Zapytaj raczej matki, ktore pomimo wiedzy o zagrozeniu zdrowia swojego dziecka postanowily urodzic i czy zalują. Bo, bez obrazy, Twoje zdanie nic nie znaczy, tak jak nic nie znaczy Twoja opinia od kiedy zaczynają się długie
  • Odpowiedz
@prut: W życiu dążę do perfekcyjnego hedonizmu. Skrajny egoizm to jeden z kroków. Owszem byłam obciążeniem i może radością, ale to nie zmienia faktu, że decyzja o urodzeniu i wychowywaniu takiego dziecka jest głupia. Część powodów jest zawarta we wpisie. Chociażby brak czasu dla siebie; na realizację swoich celów.
  • Odpowiedz
  • 5
@Sofa uwazam ze hedonizm nigdy nie moze byc idealny poniewaz na drodze zawsze stanie drugi czlowiek jako przeszkoda. Zastanow sie nad tym glebiej. Czeslaw spiewa nawet fajnie to ulozyl w jednej z piosenek "tak juz jest ze drogo placi ten ktory wybral nic nie placic". Myslenie oswieceniowe nie jest mi obce
  • Odpowiedz