Wpis z mikrobloga

kiedyś miała


@Stitch: Aprilia kojarzy mi się małymi wyścigówkami a ja po pierwsze jestem duży i bym wyglądał na takim motorku jak na kocie :) a po 2 nie potrzebuję wyścigówki :)

Automat nie wiem, ale przy odrobinie wprawy, albo technologii, półautomat ma każdy :D.


@Glenroy: Szczerze mówiąc doświadczenie mam marne z motocyklami, kiedyś zrobiłem prawko, pobujałem się jakimś bzykaczem przez rok i tyle. Ale ostatnio spędziłem cały
  • Odpowiedz
@LuckyLuq: To rak pół żartem, pół serio, bo przy odrobinie wprawy można zmieniać biegi bez używania sprzęgła, albo w kwestii technologii, mieć quickshifter, który swoją drogą jest tragiczny w mieście, bo i nie do tego służy :). Co do automatów, tak prawdę mówiąc dopiero niedawno jakoś szerzej został ruszony ich temat i niewiele sprzętów taki wynalazek posiada, bo i niewielu użytkowników motocykli taki wynalazek też chce mieć. Chcąc coś z
  • Odpowiedz
@Glenroy: Myślę, że ze skrzyniami biegów jest sytuacja analogiczna jak w samochodach. W tych bardziej sportowych każdy chce mieć manuala i czuć to połączenie z maszyną itd. Ale dla zwykłego użytkownika automat to jest wygoda i wbrew pozorom myślę, że automaty mogłyby przekonać wiele nowych osób do motocykli.
  • Odpowiedz
gdzie będziemy mieli do wyboru ten sam model z kilkoma rodzajami skrzyń biegów, nie powiem, było by miło :).


@Glenroy: już tak jest - zobacz nową Afrykę :)
  • Odpowiedz
@kabzior: Africa Twin jest zajebista, ale dla początkującego to chyba za duży motocykl. Może nawet nie tyle, że za duży (bo na nim siedziałem i przy moich 190cm jest idealny) co manewrowanie nim może być nieco kłopotliwe :)
  • Odpowiedz
@LuckyLuq: boże broń nie polecam go początkującemu, podaję ją tylko jak przykład że już mamy czasy gdzie można kupować nowe moto albo z automatem albo z ręczną :)
  • Odpowiedz
@kabzior: Gdzieś w trasę z automatem może bym się odważył, ale po wjeździe do miasta to by ze mnie była beka niesamowita :) O swoją zimną głowę się nie martwię, podchodzę do motocykli z wielkim szacunkiem. Ta Honda o której mówiłem na początku to CTX700 (47KM, 60Nm z prawie 700 pojemności ( ) ) I jak na pierwszy raz po wielu latach to było więcej
  • Odpowiedz
@LuckyLuq: jeździłem nc750 z DCT i naprawdę bardzo to przyjemne. spokojnie mogę polecić na początek.
wrażenia trochę jak w BMW launch control ;) gaz na maxa i o nic nie trzeba się martwić ;)
  • Odpowiedz