Wpis z mikrobloga

@Mike767er: @RobieStrony zamierzam w lipcu zrobić szybowcową podstawówkę w aeroklubie opolskim, zastanawiam się tylko ile będę po takim kursie mógł zrobić, do czego mnie uprawnia zaliczenie takiego kursu. Jak się ma do takiego kursu robienie samej licencji? Wystarcza on do podejścia do egzaminów, czy należy robić kolejne, dodatkowe obloty? Jakie są koszta robienia licencji w porównaniu do kursu?
  • Odpowiedz
@Reepo: Ja robiłem jeszcze za starych czasów, teraz wymogi zmniejszono do 15h. Trzeba przyznać, że te wymogi są trochę śmieszne :P
Po szkoleniu podstawowym masz przeważnie uprawnienie do przelecenia się jednym szybowcem dookoła lotniska po tzw kręgu. Tak po prawdzie to uprawnia Cię ona głównie do dalszego szkolenia, czyli tzw. treningówki.
No chyba, że kogoś satysfakcjonują pięciominutowe loty dookoła lotniska, w co wątpię :P

A więc potem należy zrobić celność lądowania,
  • Odpowiedz
@Mike767er: już mam załatwione, tylko piniondz i lecim. Zawsze marzyłem o jakimkolwiek lataniu, a szybowce wydają się dobrym startem. Jak się dorobię milionów i jeśli zdrowie wystarczy to fajno by było nauczyć się helikoptera XD
  • Odpowiedz