Wpis z mikrobloga

cześć mireczki dzisiaj proszę o pomoc. Od razu przejdę do rzeczy...Potrzebuję rad jak zwiększyć ilość klientów w restauracji. Od 4 miesięcy jestem samodzielnym kucharzem w nowo powstałej restauracji sushi, która jest otwarta od 13 - 21 (kilku mirków było i byli zadowoleni :P) Mój szef ma zupełnie w dupie progres restauracji i od dwóch miesięcy utarg miesięcy średni to 1000 zł, czyli bardzo mało jak na czwarty miesiąc. Mamy wydrukowane 50 tysięcy ulotek, z czego 10 poszło już w obieg i codziennie widać nowych klientów. Ceny mamy najniższe w mieście (porównując takie lepsze restauracje to oni mają rolke za 60 zł z czego mają rabat 50% dla gości a my mamy tą rolkę za 25 zł czyli rabaty nie wchodzą już w grę) Facebook był bardzo zaniedbany i dzisiaj kelnerko - managerka dostała dostęp na managera i będzie próbowała ratować sytuację internetową. Ludzie bardzo chwalą sushi nie było negatywnej opini jeszcze, nawet chodzą pogłoski że najlepsze w Poznaniu :P ale to wiem że ludzie chcą być mili :). Od początku szef nic nie starał się zareklamować a ja nie mam pojęcia na ten temat. Czy moglibyście mi użyczyć wskazówek?

#gastronomia #biznes #kiciochpyta nie znam tagów na to pytanie :/ #pomocy #ratujmaguro
  • 29
@Karol_Bednarczyk: sredni utarg dzienny to 1000 zl? rzuc to w piz du, u mnie w miesci jest gosc ktory sie nazywa sushi rolka, przychodzi do nas do korpo 2x w tygodniu z wozeczkiem w ktorym ma sushiu rolki dlugie na jakies 12 cm, sprzedaje jedna za 10zl. Bardzo duzo ludzi od niego kupuje i co jak go widze, to jest usmiechniety od ucha do ucha. Chyba sporo na tym zarabia. Przychodzi
@Ziombello: jest to lokal na obrzeżach Poznania, gdzie są osiedla z domkami jednorodzinnymi (cały czas rozwija się) i na całe piątkowo (potężna dizelnica z blokami) mamy dowóz. Jest to przy drodze wyjazdowej z poznania gdzie codziennie są korki i przejeżdża bardzo dużo aut. Lokal jest na 30 osób, jest kominek, muzyka jazzowa i dajemy herbatę za darmo.
@Karol_Bednarczyk: Zróbcie tygodniowy test ze sztucznym tłumem (to działa).
Obsadź dwa stoliki non stop (widoczne z zewnątrz), na kawę herbatę. Wybierzcie dwa stoliki najbliżej okna, jak mieszkańcy zauważą że u was są cały czas goście, to sami przyjdą Gwarantuję że zajrzą.
Wystawcie potykacze z "polecanym" ale też z dobrą kawą (nie musicie mieć dobrej, po prostu nowobogaccy muszą myśleć że taką macie).
Kawa jest ważna, wymyślcie że macie jakąś zajebistą, mieloną
mam go w dupie, nawet go nie lubię bo mi cały czas truje dupe o sobie, że nawet nie ma czasu odebrać swoich dzieci ze szkoły (dzieci 14 i 16 lat) w ogóle jest kretynem. Nie chodzi tu o niego ale daje mi hajs i mogę na prawdę coś zerobić


@Karol_Bednarczyk: Przepraszam, nie doczytałem tego.

Powiedz szefowi, że jeśli chce żebyś dźwignął lokal to musi wyłożyć większą kasę dla ciebie (bo