Wpis z mikrobloga

Jak ktoś mi powie,że Prusy nie są imba krajem to zabiję śmiechem. 7.2 morale 125 % dyscypliny w momencie,gdy cała europa ma po 5.4/6 i 115%. Jakby tego było mało to z NI mają mniejszą AE. Idealny kraj dla #!$%@?, a nie dla rolplejowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
  • 29
  • Odpowiedz
@SDammtsg:
a) Nie unikniesz masy koalicji jak będziesz blobować tak jak można blobować krajami na uboczu bo wszędzie masz chrześcijaństwo i stosunkowo wysoki development przez co większe AE
c) Już to widzę jak powstrzymujesz 2 milionową armię wspieraną niekończącym się strumieniem najemników...
Różnica pomiędzy wystarczającą ilością kasy a gigantyczną ilością kasy jest bardzo duża.

jak chcesz, to możemy zagrać w multi-ty blobuj sobie hiszpanią, ja zrobię pruskich space marines i
  • Odpowiedz
@Saper9:

Walka z dwa/trzy razy liczniejszą koalicją to najlepsza część gry Prusami. Jeszcze lepsza,gdy to ty atakujesz koalicję...a potem #!$%@? wszystkich, peacujesz zabierając pół niemiec i przekierowujesz siły na wschód, na atak na resztę ruskich

Co innego jest walczyć z 3x liczniejszym AI a co innego z 3x liczniejszym graczem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do handlu- szanuję opór tak #!$%@? dochód. Mi się nigdy tyle
  • Odpowiedz
@Shadovek: Ale co ty chcesz udowodnić? Głównymi czynnikami limitującymi blobowanie są:

a)Koalicje
b)Overextension
c)Dochód/manpower/force limit

Nawet jak ktoś jest mistrzem EU4 i jest w stanie zrobić prusami World Conquest to łatwiej to zrobi krajem typu Hiszpania czy Turcja.
  • Odpowiedz
@Shadovek: No a siła armii jest pochodną wielkości kraju... Jakość to tylko mnożnik. Owszem jeden pruski żołnierz jest tak silny jak 2-3 innych ale i tak kraj wielkości Niemiec nie wygra z krajem wielkości kontynentu.
  • Odpowiedz