Wpis z mikrobloga

gosc chcial podstawe prawna


@bombastick: Podstawę prawną tego, że świadek nie może oddalać się z miejsca zdarzenia, a nie, że każdy ma obowiązek udzielić pomocy gdy występuje zagrożenie życia, lub ciężkiego urazu zdrowia.

Mówiąc inaczej, podałeś podstawę prawną która kompletnie nie odpowiada temu co on chciał.
@bombastick: Inteligencją to ty nie grzeszysz... Wysil się i odpowiedz chociaż na jedno pytanie którego ciągle unikasz.

Czy doszło tam do zagrożenia życia, lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu o którym jest mowa w ustawie?
Inteligencją to ty nie grzeszysz


@Wiesmin: właśnie błysnąłes intelektem więcej pokory na przyszłość, po pierwsze najpierw chcecie podstawę prawną jest podstawa, po drugie świadek nie ma obowiązku udzielania pomocy - znowu skucha bo ma taki obowiązek, ja nie wiem czy było zagrożenie czy nie bo ani mnie ani tym bardziej ciebie tam nie było, dyskusja idzie o czym innym a ty mi każesz się wypowiadać o czymś o czym nie wiem
napisal ze przepis nie dotyczy wszystkich co jest bzdurą


świadek nie ma obowiązku udzielania pomocy

@bombastick: Kłamiesz albo masz problem ze zrozumieniem tekstu. Mowa była o tym, że nie wszyscy obecni na miejscu zdarzenia świadkowie muszą tej pomocy udzielać, chociażby dlatego, że bywa to logistycznie niewykonalne (przykład z 20 swiadkami i jednym poszkodowanym - jak każdy z obecnych ma się wykazać by móc uznać, że udzielił pomocy? na to pytanie już
właśnie błysnąłes intelektem więcej pokory na przyszłość


@bombastick: Nie umiesz odpowiedzieć na jedno pytanie... I ty mówisz o pokorze?

najpierw chcecie podstawę prawną jest podstawa,

Twoja nadal nie odnosi się do świadków i działa tylko w sytuacji zagrożenia życia, bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W każdej innej sytuacji świadek może mieć na to wywalone.

ja nie wiem czy było zagrożenie czy nie bo ani mnie ani tym bardziej ciebie tam nie
@Wiesmin: @Belkotliszek: weź jeden z drugim od początku przeczytaj wątek ze zrozumieniem. W ani jednym poście nie zajmuje stanowiska wobec zachowania Antka. Belkotliszek pytal o podstawę prawną na jakiej super express kieruje oskarżenia więc ją dostał innej podstawy nie ma. Nie obchodzi mnie czy to czepialstwo jest słuszne czy nie. Wy dostając jte podstawę od razu a falandyzujecie pod siebie robicie z Antka świadka chociaż jest uczestnikiem biernym ale jest,