Wpis z mikrobloga

Witam Mirki. Mam pytanie odnośnie prawa pracy. Mianowicie, pracodawca zmusza mnie bym przeszedł na system brygadowy tzn pracuje 3 dni na noc, dzień wolny, 3 dni na popołudniu, dzień wolny i 3 dni na rano i dzień wolny łącznie z weekendami, sobotą i niedzielą. Jeśli się nie myle to taki system jest nielegalny ? W umowie nic takiego nie ma, jest tylko napisane, że ma być 5 dniowy system pracy co nie jest równoznaczne z tymi brygadami. Praktycznie co tydzień wypadało by mi 6 dni pracy w tygodniu. W całym miesiącu miałbym tylko jedną sobote i jedną niedziele wolną, ale nie 2 dni z rzędu. A to wszystko za te same lub mniejsze pieniądze niż gdybym pracował 5 dni i ew jakiś dzień weekendu. Kierownik powiedział mi, że jeśli mi sie to nie podoba to mam sie zwolnić, bo innego rozwiązanie nie widzi, a to poniekąd podchodzi pod szantarz. W obecnej chwili zdrowiem też nie grzesze, gdyż miałem 4 miesiące temu dosyć poważny zabieg, oraz kilka dni temu wypadek. Jednym słowem nie czuje sie najlepiej. Ma innych pracowników, którzy nie pracują w ogóle weekendów i na brygady sie nie godzą, a mi robi takie problemy. Kierownik się mści na mnie i cały czas robi mi oraz mojej narzeczonej problemy od kiedy dowiedział sie, że jesteśmy razem. Opisywałem ostatnio tą sytuacje w moim poprzednim wpisie. Prosze was Mirki o jakieś sensowne rady

#prawo
#praca
  • 2
@Jade: Cały czas zastanawiam sie co z tym zrobić gdyż to co ostatnio robi kierownik przechodzi ludzkie pojęcie. Dzisiaj jeszcze pójde do jego przełożonego i zobaczymy co on powie. Chętnie wysłucham każdej rady