Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, czy ktoś z Wrocławia chciałby pobawić się we wspinaczkę w lodzie w sobotę?

Chcę skoczyć na kamieniołom koło Wałbrzycha, mogę zabrać trzy osoby (pierwsze trzy jeśli będzie więcej chętnych). Planuję wyjechać wcześnie rano i wrócić po południu.

Parę wstępnych wymagań:
- 18+
- odrobina doświadczenia we wspinaczce (niekoniecznie zimą ale coś w skałach albo przynajmniej pełen komfort na sztucznej ścianie) i oczywiście rozsądna sprawność fizyczna
- wysokie buty na możliwie twardej podeszwie, rękawiczki (lepiej więcej niż jedna para), ciepłe ubranka w których da się ruszać, okulary albo gogle
- sprzęt: jeśli ktoś ma jakieś przydatne urządzenia niech je weźmie (kask, uprząż, raki, czekany) jeśli nie - wystarczy mój zestaw
- bez zielonek proszę, Mirabelki mogą być jeśli obiecają zabrać dobre kanapki, herbatkę i nie marudzić

Bezpieczeństwo:
Miejsce pozwala na asekurację na wędkę (jeśli nie wiesz co to znaczy to nie spełniasz drugiego warunku z listy powyżej), więc ryzyko poważnych upadków jest znikome. Otarcia, siniaki i inne małe uszkodzenia ciała albo ubrania oczywiście mogą się zdarzyć (brak wprawy w używaniu raków często kończy się dziurami w spodniach). Nie jestem instruktorem/ratownikiem ani niczym tego rodzaju (ale mam lata doświadczenia w skałach i górach).

#trocheruchuwewroclawiu #wspinaczka
Pobierz KEjAf - Cześć Mirki, czy ktoś z Wrocławia chciałby pobawić się we wspinaczkę w lodzie...
źródło: comment_lYVYtsmVgzJUzQ79kjlnYIorPJt4inl8.jpg
  • 6
@pilot1123: nie, to się rzadko zdarza. Mamy znacznie lepszy zmysł nie kopania się po nogach niż nie zahaczania o luźne nogawki.

Ale nikt nie napisał że chce jechać. Może faktycznie się to wydaje zbyt ryzykowne.
@KEjAf: dlatego do raków zakładam stuptuty, chociaż wspinac się zimą jeszcze nie próbowałem. Za to zapadłem się raz tak, że prawie wbiłem raka w nogę, na szczęście był dość tępy a stuptut wytrzymał :D
@Szymon90: Pasuje Ci jakiś dzień w przyszłym tygodniu (nie w weekend)?
A jeśli nie - najbliższa niedziela rano?

Chętnie bym tam jeszcze skoczył zanim się stopi, zdecydowanie wolę w tygodniu ale niedziela na pół dnia też może być.