Wpis z mikrobloga

Jestem uzależniony od kawy, a chce to rzucić. Odstawiał ktoś kiedyś kawe i wyglądały wasze dni bez nałogu. Dzisiaj próbowałem pierwszy dzień, ale byłem mega senny, więc prawilnie walnąłem sobie kawke.

#narkotykizawszespoko #kawa
  • 19
  • Odpowiedz
@kkpol: Miałem to już opracowane, bo kiedyś sam się zastanawiałem czy kawa jest zdrowa, ale spoko ;p. Warto tylko ograniczyć picie do 3-4 filiżanek dziennie. I pić regularnie, bo takie co chwile przerywanie i potem znowu picie może być grosze niż picie konsekwentne. Organizm bardzo szybko się uodparnia na te niewielkie dawki kofeiny i nie mają one już potem negatywnego wpływu.
Tak naprawdę to kawa wydaje się być znacznie zdrowsza
  • Odpowiedz
@kkpol: Tak, pijałem. Obecnie nie piję, bo się skończyła jakiś czas temu. Ale w sumie dobry mi pomysł dałeś, żeby zamówić.
Yerba też ma tam pewne właściwości zdrowotne, ale zauważono również korelację z piciem gorącej yerby i ze zwiększoną zachorowalnością na raka ust, przełyku itd. Nie wiadomo czy to na 100% powoduje mate, no ale jakieś tam przesłanki są, że tak:

The consumption of hot mate tea is associated with oral cancer,[31] esophageal cancer,[32] cancer of the larynx,[32] and squamous cell cancers of the head and neck.[33][34] Studies show a correlation between tea temperature and likelihood of cancer, making it unclear how much of a role mate itself plays as a
  • Odpowiedz
@kkpol:
Widzę, że trochę dodali też na polskiej wiki. Jest trochę sprzecznych informacji, ale większość porządnych badań pokrywa się z tym, co napisałem wyżej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kawa#Dzia.C5.82anie_i_wp.C5.82yw_na_zdrowie

Trzeba tylko patrzeć na metodologię badań, bo często jest tak, że kawa na osoby, które dopiero zaczynają ją pić, faktycznie na początku może mieć lekko negatywny wpływ na organizm. Stąd wyniki badań, w których osobom nie pijącym wcześniej kawy się ją podaje, mogą być lekko
  • Odpowiedz
@selflessness:
Przecież to o czym napisałeś jest w linkach wyżej i dlatego m.in. napisałem, że jest parę informacji sprzecznych ;)

kawa ma negatywny wpływ na neurogenezę w hipokampie


A dokładniej zawarta w niej kofeina. A mimo to kofeina polepsza konsolidacje wspomnień i poprawia
  • Odpowiedz
Odstawiał ktoś kiedyś kawe i wyglądały wasze dni bez nałogu


@kkpol: jak trenuje to nie ma problemu z kawa, obecnie glowa mnie boli jak zbyt mocne robie :( Zmniejszylem intensywnosc kawy i staram sie pic 2-3 slabsze dziennie zamiast 4-5 mocnych.
  • Odpowiedz