Wpis z mikrobloga

Podrzut 120kg. Rekord poprawiony o 7.5kg. I tak wiem, złamało mnie jak zapałkę w dole, ale byłem już mega dojechany, po poprzednich podejściach. Wstane? Wstane. Ważne że góra weszła dużo lepiej (chociaż i tak dip mógłby być bardziej w pionie), bo to przeważnie mój słaby punkt.

Rwanie: 50/60/65/70/75/80/85/90x0 (franca dwa razy została z przodu)
Podrzut: 40/60/80/90/100/110/120

@spetz jak bym miał dłuższe udowe to bym dotknął ziemi dupą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy #silownia #dwuboj
shdw - Podrzut 120kg. Rekord poprawiony o 7.5kg. I tak wiem, złamało mnie jak zapałkę...
  • 15
  • Odpowiedz
@shdw: no lekko zmięło na dole ale też tak czasami mam, przynajmniej wbija w ziemię i jest full ATG ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Góra leciutko, w końcu ktoś tu trenuje coś dodatkowo poza samą hipertrofią :D.
  • Odpowiedz
@shdw: dobre dziedziny, BB jest fajny na koniec treningu jako odpoczynek po ciężkich ćwiczeniach i rozbudowa słabszych partii mięśniowych ale poza tym taki trening to nuda i flaki z olejem ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Rwanie to myślę 1-2 lata zabawy, żeby ogarniać na w miarę przyzwoitym poziomie, niemniej jednak satysfakcja spora :).
  • Odpowiedz
@spetz: jak najbardziej, dlatego każdy trening tak kończę. Standardowo, jest to część którą trzeba zrobić jak najszybciej i wyjść do biura, ale nie można opuszczać.
  • Odpowiedz
@Gacrux: jak chcesz być silny i sprawny i mieć dużo mięśni (takich prawdziwych, "gęstych") to je robisz. Jak chcesz być typowym "kulturystą", który może i wygląda dobrze ale w zdecydowanej większości przypadków jest słaby i ma nierzadko tragiczną technikę, to wtedy omijasz takie ćwiczenia jak przysiad, martwy ciąg czy wyciskanie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Natomiast dwubój to dla mnie dodatkowe urozmaicenie treningowe, dynamiczne ćwiczenia są świetne.
  • Odpowiedz
dynamiczne ćwiczenia są świetne.


@spetz: może i świetne, ale niewłaściwie egzekwowane bardzo kontuzjogenne. Podobne robią na krosficie. Ja bym jednak bałbym się o stawy i kręgosłup.
Przecież na normalnym treningu robi się martwy, przysiady i wyciskanie. Jedyne co, to nie rwie się i nie podrzuca.
  • Odpowiedz
@Gacrux: dlatego mnie zdziwiło w twoim pytaniu co ma z tym wszystkim wspólnego trójbój, więc odpowiedziałem lekko ironicznie :).
Oczywiście, technika to podstawa niezależnie od ćwiczenia, natomiast krosfit to inna bajka i powiedzmy, że ten temat lepiej pominąć milczeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@shdw: sam ogarnąłeś technikę metodą prób i błędów czy ktoś doświadczony stał nad tobą i ci mówił co i jak? wiadomo, można wrzucić film w neta i ci ktoś wytknie błędy, ale imo przy ćwiczeniach dynamicznych ciężko zastąpić pracę na żywo z fachowcem
  • Odpowiedz
@shdw: z jednej strony dałeś mi nadzieję, że da się samemu, a z drugiej potwierdziłeś moje słowa. dużego stażu na siłce nie mam, ale ewidentnie ciągnie mnie do dynamiki i muszę coś z tym zrobić :)
  • Odpowiedz