Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #motomirko

Mircy jakiego sensownego auta szukać do 5-8k?
Jedyne wymagania to żeby szło trafić z klimą i nie gniło zanadto (miałem 6 opli :D).
Wolałbym benzyne - jakiś gównowóz do miasta i dwa razy do roku jakieś wakacje.

Teraz mam lagune 2 1.9 dci (slynna krolowa lawet ) i silnikowo jest spoko, nie rdzewieje, wygodny, klima chłodzi...
Tylko, że zacząłem pracować w domu i diesel sie nie kalkuluje, co chwile #!$%@? się to wąż chłodniczy lub inna plastikowa rurka, to łożysko, to element zawieszenia. W 5 miesięcy i 5000 km (bo już nie jeżdże do roboty) wsadziłem 2400 cebulionów ( ͡° ʖ̯ ͡°) (liczmy 400 rozrząd, reszta to w/w #!$%@?).

Wiem wiem, patrz za taka kase na egzemplarze konkretne a nie na modele ale może jakieś sugestie?

Nie mam dwóch lewych rąk, potrafię sobie pomalować błotnik, czy inny element (oprócz dachu), wymienić olej, filtry czy jakiś sworzeń lecz grubszych napraw nie wykonam w blaszaku bez szlifierki i dobrego kompletu narzędzi.
rbn - #motoryzacja #motomirko

Mircy jakiego sensownego auta szukać do 5-8k?
Jedyn...

źródło: comment_fgQqhsetrZeEUSicRkctHRN1qGUjgJ9W.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@rbn: "co chwile #!$%@? się to wąż chłodniczy lub inna plastikowa rurka," ma się nijak do "silnikowo jest spoko"

Jak Ci #!$%@? węże od płynu chłodniczego to najprawdopodobniej spaliny dostają się do tego układu (rośnie ciśnienie - #!$%@? wąż) czyli albo pękniecie głowicy albo uszczelka. Nie na darmo to auto ma swój przydomek.
  • Odpowiedz
@bsbs: Był wyciek oleju (m.in wastegate) i waliło jakiś czas gorącym olejem aż się porozpuszczały. Mniej więcej w jednym miejscu ale idzie ich tam kilka.
  • Odpowiedz
@rbn: chemiczny czy organoleptyczny? Jak układ jest zamkniety to na odpalonym aucie po minucie-dwóch pracy spróbuj odkręcić korek zbiorniczka wyrównawczego. jak będzie ciśnienie (syknie mocno) to wiesz że jest niedobrze. (oczywiscie na zimnym silniku w dwie minuty nie zdąży się zagrzać na tyle aby płyn był gorący). możesz też przy otwartym zbiorniczku połozyć rękę na wlewie i podgazować poczujesz czy ciśnienie mocno rośnie. Cudów nie ma jak #!$%@? węże od środka
  • Odpowiedz
@rbn: jeśli to faktycznie rozrzygany olej z wastegate'a to pytanie jak długo z tym jeździłeś i czy przez spadek ciśnienia oleju w układzie nie ma już przedmuchów na pierścieniach przez złe smarowanie. - w sumie typowa usterka w L2
  • Odpowiedz
@bsbs: najpierw organoleptyczny (kiedyś siostra wydmuchała upg w dieslu) a pozniej chemiczny. Węzę widać, że były stare i spraciale, predzej czy pozniej i tak by sie zaczely pocic. Dlugo nie jezdzilem a i staralem sie nie cisnac auta wtedy zanim to ogarnalem. Aktualnie przenioslem działalność do domu i jezdze odcinki po 3-10km wiec spalanie duze, w aucie zima ciagle #!$%@? bo sie nie nagrzewa no i szybko go dobije takimi przebiegami
  • Odpowiedz
@rbn: w tej cenie dasz radę ustrzelić Peugeota 307SW, spoko sylwetka, rozsuwany dach i klima, benzyna +gaz, do tego może być zarejestrowany na 7 osób, nie gnije. Mankamenty to: wyrabiający się drążek do kierunkowskazów, problemy z sondą, mechanizmem do opuszczania szyb i może parę innym mało znaczących. Ogólnie za tą kasę to fajne tanie auto dla rodziny.
  • Odpowiedz
@bsbs: rozważałem to kiedyś, ale do miasta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@t1dzej: sylwetka mi się zawsze podobała, jednak bliscy znajomi mieli jego następce i jeśli tam jest ten sam benzyniak to był koniec świata.
  • Odpowiedz
@rbn: wrzucasz na pake jakies baniaki z benzyną, koc, małą butle z gazem, 2 siekiery i husqvarne i image drwala zapewniony - i to lepszy niż pan z broda w rurkach ;)
  • Odpowiedz