Wpis z mikrobloga

#litwa dobry artykuł o rusyfikacji polaków . Jest plan że od czerwca naziemna telewizja na Litwie będzie coś innego transmitowała niż tvp polonia co by przeciwdziałać rusyfikacji . Tylko już tyle zapowiedzi i obietnic słyszałem i od polaków i od litwinów że ciężko uwieżyć .
Mam taką rozkminę że teraz troszkę litwini się przestraszyli sytuacji w europie i popuszczą trochę nie tyle pasa co stryczka polakom tu żyjącym . Po zmianie władzy w Niemczech i Francji - wydaje mi się że jest to nieuniknione -jeśli nie zrobią sojuszu z Polską to zostaną na łasce mongołów ze wschodu . A kupienie kraju zamieszkałego przez 2,5 miliona obywateli to dla takiego oligarchy z Rosji tyle co nowa willa na rublówce . I już widać chęć rozmowy z orlenem , dwie szkoły akredytacje dostały , Duda już w Trokach był , coś mówią na temat polskich nazwisk w paszportach . Co do ciekawostek-ploteczek to żona mi taką sprzedała . Pracuje w branży IT i rozmawiała z informatykiem z jakiegoś ministerstwa i zapytała się go jak to wygląda wewnątrz ,co biurokraci mówią na temat nazwisk z ą ę . Koleszce głupio się zrobiło i powiedział jej że największy problem to system informatyczny bo nie mają w nim innych czcionek niż litewskie ,a przygotowanie tego i zrobienie to w chuuuj kasiuty i budżet zesra się a nie znajdzie euraków. I jeszcze jedno - Jeśli dostajesz obywatelstwo litewskie to z miejsca lituanizują ci imie i nazwisko . Dla mężczyzn Donaldas Trumpas a dla kobiet Ivanka Trumpiene - jeśli mężatka a jeśli by była wolna to Ivanka Trumpaite . I teraz przyjeżdza taki mały uchodzca np Husajn ibn Al-Chui ico ?? Husajnas ibn Al-Chujas a żona Al-Chuiene . Czekam kiedy to ogarną i z żoną będe miał tak samo na nazwisko w paszportach . Zona jako że w związku z obcokrajowcem nie ma końcówki litewskiej ale moje nazwisko z Ś i W system nie współpracuje i ma pozmieniane na s i v . pozdrawiam z Vilniusa . >artykuł<
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@swiss: http://zw.lt/litwa/pisownia-litewskich-nazwisk-w-polsce-jest-prawo-nie-obowiazek/

Do wypowiedzi ustosunkowało się również Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji RP, odpowiadające za relacje z mniejszościami narodowymi i etnicznymi. Z komunikatu resortu wynika jednoznacznie, że nie istnieją obecnie żadne przeszkody, które uniemożliwiałyby członkom mniejszości narodowych zapis ich imion i nazwisk z użyciem znaków spoza polskiego alfabetu. O dawna, jeszcze od czasu przed epoką komputerów, istnieją w Polsce techniczne możliwości zapisania w dokumentach nazwisk przedstawicieli mniejszości narodowych z użyciem wszystkich
  • Odpowiedz
@szczebrzeszyn09: jest szansa że na Litwie może coś się zmieni choć za kadencji Grzybowej to tak do końca nie wierze ... Takiej dwulicowej piczy to ze świecą szukać - i jej przydupas Śzymaszus w Wilnie .. Para do wysłania na załogową misję na marsa :)
  • Odpowiedz
@szczebrzeszyn09: po Polsku pięknie mówi musi mieć jakiś kontakt z Polskim . Ja w szoku byłem jak widziałem wywiad z Landsbergisem jak mówił po Polsku . czysto bez żadnego obcego akcentu .. szok . aaa to było w tym programie sekielskiego na tvp aż znalazłem . szkoda że tak mało powstaje takich dokumentów . polecam każdemu kogo interesują stosunki Polsko Litewskie
swiss - @szczebrzeszyn09: po Polsku pięknie mówi musi mieć jakiś kontakt z Polskim . ...
  • Odpowiedz
a Polak z NY juz nim nie jest, a taki z Cieszyna tez nie ??


@szczebrzeszyn09: dobre pytanie. jako że większość żyje i pracuje dla dobra innego państwa i nie planują do Polski wracać jej ubogacać, więc zgodnie z przysłowiem prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie polskość każdego z nich może być jedynie okazana w konkretnych sytuacjach i przez działania na rzecz kraju
  • Odpowiedz