Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem Mirki planuje budowę domu, jednak nawet tu nie ma ani grama wolności, szerokość domu od frontu, stopień nachylenia dachu od 30 do 45 sotpni, kolor dachu czerwony , z ceramicznej dachówki, na kuźwa nóż się w kieszeni otwiera... i Korwin we mnie coraz mocniej.... Jak to obejść? Jak zrobić płaski dach, jak ukryć skośny dach? Da się zrobić taras na całym dachu? Już pomijam, że te #!$%@?.e skosy zabierają przestrzeń na całym drugim piętrze..... rozważam też taką attykę, ale nadal będę się walił głową w sufit przez pieprzonych urzedników....
RedRed - #budujzwykopem Mirki planuje budowę domu, jednak nawet tu nie ma ani grama w...

źródło: comment_mRbVXGs7ZDSOABFfmwSOVv94CdYcjQxh.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@RedRed: Też się buduję i we mnie też Korwin coraz bardziej. Pociesza mnie tylko to, że zawsze tak było - jak spojrzeć na średniowieczne starówki, albo na Biskupin, to też widać że wszystko było budowane według jakiegoś jedynie słusznego planu.
  • Odpowiedz
@sajganpl: i co w tym złego? jak go stać to niech stawia. Wtedy moja nieruchomość idzie w górę i z mojego #!$%@? domku robię macdonalda dla mieszkańców/pracowników drapacza chmur, a sam kupuję działkę w innym miejscu.
  • Odpowiedz
@RedRed: Zamień działkę na taką gdzie w sąsiedztwie są kostki i nie ma planu albo gdzie plan przewiduje płaskie dachy w zabudowie mieszkaniowej.
  • Odpowiedz
@Alpha_Male: @gobi12: Wszyscy piszecie o zmianie działki, ale powtarzam nie ma takiej opcji, w Krakowie, 95% powierzchni to plany lub WZ na skośne dachy, są chyba z dwa plany, w przegorzałach i w mydlnikach na płaskie dachy, ale tam nam nie pasują inne rzeczy. Wiecie ile zmiennych trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie? Płaska, krzywa, media, położenie wzzględem drogi, dojazd korki. Jakbym jeszcze miał wybierać z tych 5% działek gdzie
  • Odpowiedz
@RedRed: Tak, od góry. Ta ciemniejsza część z dachem pod kątem 35 stopni przechodzi pod kątem (nie pamiętam jakim, ale nie dokładnie prostopadle, tylko tam jest odchylenie chyba coś koło 15 stopni od kąta prostego) przez główną bryłę (jaśniejszy szary), która jest typowo współczesna z dachem płaskim i dużą ilością przeszklenia. Jest to indywidualny projekt od architekta, dzięki czemu wszystko będzie razem dobrze wyglądać i będzie zgrane stylistycznie/kolorystycznie i praktycznie.
  • Odpowiedz
@RedRed: Pogadaj z projektantem jakby to wyglądało gdyby oficjalnie dach domu był jako taras. Tylko w tym przypadku będzie trzeba barierki postawić na dachu, ale to możesz zrobić tez jakoś dekoracyjnie i będzie ładnie.
  • Odpowiedz
@nemokrinis: @thest: Nie wiem dokładnie jak to wygląda ale czasami w planie bądź w WZ jest wpisane, że np powierzchnia trasu jest ograniczona do 30% domu, niemieliście czegoś takiego?
  • Odpowiedz
@RedRed: Zawsze, jeśli obostrzenia są takie, że trudno to obejść, możesz też postawić coś kreatywnego i nowoczesnego, a jednak ze skośnym dachem. Wbrew pozorom da się to zrobić ;)
  • Odpowiedz
jakby tego nie bylo to za kilka lat sasiad moglby ci postawic 10 pietrowy budynek obok.


@sajganpl: WHAT? A co to ma wspólnego? Dwa różne zapisy.

Po drugie patologia polega na tym że każdy kupuje jak najmniejszą działkę (bo przyoszczędza), a potem marudzi że mu sąsiad w okna patrzy. Warunki zabudowy są kompletnie niepotrzebne.
  • Odpowiedz
@RedRed możesz zrobić płaski dach na garażu jak tu. Garaż może być kostką. Płaski dach przy mpzp gdzie jest 30-45st - nie da rady. Nie dostaniesz pozwolenia, jak nie dostaniesz pozwolenia to żaden kierownik budowy z uprawnieniami nie weźmie na siebie budowę samowolki, a żaden budmajster nie podejmie się budowy bez kierownika budowy. Kolorem dachówki i elewacją bym się nie przejmował. Składaj czerwony dach o pozwolenie i zrób sobie jaki chcesz. Tutaj
n.....n - @RedRed możesz zrobić płaski dach na garażu jak tu. Garaż może być kostką. ...

źródło: comment_f7eBrOOnNyNIs5OaclSbiVEsjB8alFWy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
mowolki, a żaden budm


@noyken: Całe sedno w tym, że nie chcę robić nic niezgodnego z planem. Chce mieć dach dwu lub wielospadowy, ale tak go ukryć w bryle w by go nie było widać, wiem, że wielu architektów poleca budowę attyki czy murka ogniowego, jednak jeszcze nie widziałem takiej realizacji, np. na murator forum by to się udało. Owszem było kilka takich tematów, jednak temat się urwał i nie było
  • Odpowiedz
@RedRed: buduj garaż a nie dom. W okolicy gdzie same domki z 2 spadowym dachem, koleś wystawił dom typu kostka. Obszedł to budując "garaż" a nie dom. Jak prawnie to wygląda - nie wiem - musisz pytać kogoś mądrzejszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz