Wpis z mikrobloga

#leagueoflegends
Spadł mi strasznie MMR i nie wiem jak carrować gierki w srebrze. Co tam się odjaniepawla to ja nawet nie. Ludzie biorą wieże, idą na mida i ciągle walczą 5v5 aż do końca gry xDDD jak wygrają tf to cofają się do bazy kupić przedmioty bo po co brać objectivy na mapie, jak trzeba sie przygotować do następnego TF... Próbuję splitpushować to walczą 4v5 i przegrywają i piszą mi że jestem noobem i że grają 4v5 xDD pomuszcie
  • 14
@Aoky: Prosta rzecz, ale w sumie niedawno to zrozumiałem dopiero ;) Mianowicie, nawet jeśli wiedzą i umiejętnościami przewyższasz członków swojej drużyny, to nie do końca możesz stosować wszystkie taktyki i zagrywki, które wykorzystywane są na wyższych dywizjach. Wiele z nich wymaga współpracy i reakcji twoich teammate'ów, a jeśli oni nie pojmują co chcesz zrobić, to musisz dostosować się do ich stylu rozgrywki.

Inaczej mówiąc, jeśli chcesz splitpushować, ale widzisz, że reszta
@meshack: #!$%@?, trzeba nauczyć sie grać postacią która przy przyfeeedowaniu w early gamie (a zakładamy ze tak będzie biorąc pod uwage że jestesmy duzo lepsi) się dobrze snowballuje, najlepiej tu działa dżungla, siadamy na przeciwnikach tym samym obniżając im morale do zera, takim lee sinem z szybką czerwoną maczetą i tasakiem naprawdę można samemu wygrywać gry.
@Aoky: Stawiaj na postaci, które mocno biją w early, ale też dobrze skalują się do late. Zauważ, że gry w niskich dywizjach z reguły trwają 35-40 min bo ludzie biegają za killami i nie biorą objectivów. Splitpush to postaciami przeznaczonymi do tego, nie napisałeś czym grasz, ale możliwe, że źle wykorzystujesz potencjał postaci. Musisz gonić za killami, ale skutecznie, to nie teamwork wygrywa gry w silverze tylko wykorzystywanie błędów przeciwników. Ktoś
@Aoky:
Top: Camille, Darius, Irelia, Kennen, Nasus, Tryndamere
Mid: Ahri, Katarina (tylko, że jest dość trudna obecnie), Annie, Lux, Kayle, Akali
Jungle: Shaco, Shyvana, Olaf, Rengar (pod bruisera, nie full AD), Xin Zhao

Granie na bocie odradzam bo musisz liczyć na drugą osobę i w obecnej mecie ADC to gówno, a supportem ciężko wycarrować w niskich dywizjach. Jeśli już to:
ADC: Cait, Twitch, Jinx, Miss fortune
Support: Zyra, Brand, Malzahar -
@Dabel: eee. pls. ja wiem ze wiekszosc adc to gowna, ale nie mow ze taki tw, ashe (z dobrym supem), vayne nie robia gry...
@Aoky: jezeli nie wygrywasz gier z nafedowanym corkim, ktory na combo zjada 70% hp to sry:D
robisz np 4/0 mida konczysz swoja wieze, idziesz top lub bot, pomagasz im, konczysz ich wieze.
i tak jak kolega wyzej napisal. jak ty robisz splitpush a oni dostaja 4vs5
@ehh_te_wykopki: Oczywiście, że Twitchem czy Vayne można zrobić gierkę, gorzej jak w takim silverze nie masz żadnej ochrony i wbije na Ciebie Rengar zabijając w pół sekundy i jeszcze uciekając. Wygrywać można wszystkim, ale obecnie ADC i Support nadają się do tego najmniej - w niskich dywizjach.
@Dabel: nie mowie o silverze bo to inna historia^^ sam napisales ze boostowales znajomych do golda i to byly izi winy. ja robilem to samo i grajac np tw z random supem robilem samemu gre w 25-30 min majac 20+ zabojstw.
wracajac do jego postu
wydaje mi sie ze kolega aoky za bardzo przecenia swoje umiejetnosci. skoro ja i ty potrafilismy latwo wygrywac gierki na jego dywizjach (i inne osoby ktore
@ehh_te_wykopki: To się nie zrozumieliśmy bo ja pisałem do kolegi właśnie o wychodzeniu z silvera, od platyny w górę gra wygląda już nieco inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiadomo, że jak się dobrze gra to z każdej pozycji można ugrać, ale pewne picki mogą działać dopiero jak odstajesz od przeciwników poziomem/masz je dobrze wymasterowane. Po prostu pewnymi postaciami łatwiej wygrywać gry niż innymi lub nadają się lepiej
@Aoky: shyvana jungle, sion top/mid/support, kogmaw adc i bez problemu wychodzisz z silvera, każdą z tych postaci możesz wycarrować gierki z prawie zamkniętymi oczami, shyvaną za pomocą farmy i pusha, sionem za pomocą cc i tanky i pusha, kogmaw za pomocą dmg bo zabijasz ich frontline w jakieś 3 sekundy z botrk, hurricane i guinsoo