Wpis z mikrobloga

hej mirki i Mirabelki, mam sprawę chciałbym na wakacjach polecieć do pracy w Anglii na 2 miesiąc, bo więcej nie dam rady, ale słyszałem, że trzeba wyrabiać specjalny numer coś takiego jak NIP i nie wiem jak to wygląda nie wiem jak to działa, ktos coś może w tym temacie pomoc, podpowiedzieć gdzie najlepiej się kierować na wakacyjną pracę w jakie miasta i na co zwracać uwagę żeby nie dać się #!$%@?ć tam? #kiciochpyta #anglia #emigracja
  • 9
ja dzwoniłam w UK, musisz im podać brytyjski adres, więc albo podaj znajomego albo czekaj na darmo, na samą wizytę czekałam miesiąc, potem dostajesz tymczasowy NIN, a po dwóch tygodniach przychodzi list z NINem stałym, NIN dostajesz tylko raz.. to uproszczając jakby PESEL
@lovatate: z Tymczasowym można już pracować? czy to tylko tak tylko dla picu? I czy jakbym tam pracować przez ten czas potem wrócił do Polski i po roku znów zaczął pracować to trzeba jakoś odmawiać go czy nie?
@lovatate: z Tymczasowym można już pracować? czy to tylko tak tylko dla picu? I czy jakbym tam pracować przez ten czas potem wrócił do Polski i po roku znów zaczął pracować to trzeba jakoś odmawiać go czy nie?
@Galanek9: Możesz pracować nawet bez ninu, zgłaszasz tylko pracodawcy że masz umówione spotkanie o nin. Przez ten okres dostaniesz tymczasowy nin + płacisz większy podatek. Ale jest to wyrównywane po otrzymaniu ninu