Wpis z mikrobloga

Jako, że kupiłem lot do Japonii na 22.03 - 06.04, chciałbym żebyście dali mi jakieś porady odnośnie mojego "planu podróży", tzn. co warto dodać, na co szkoda czasu itp ;)

Przylot mam 23.03 przed 10. Chciałbym załatwić JR Passa i uciekać do Kyoto (Tokio chciałbym zostawić na koniec, bo wtedy przylatuje kolejna osoba i z nią można by już stolicę ogarnąć).

W Kyoto byłbym wieczorem, więc raczej za dużo by nie zwiedził, prawdopodobnie nocleg, coś zjeść (jakieś fajne restauracje? ).

24-25 zwiedzanie Kyoto (czy wystarczą 2 dni?):

1. Złoty Pawilon,
2. Srebrny Pawilon,
3. Ryōan-ji,
4. Kiyomizu Dera,
5. Zamek Nijō,
6. Dwór Cesarski,
7. Gion i Ponto-chō Gion oraz Ponto-chō (dzielnice rozrywki),
8. Świątynia Yasaka, Sanjūsangen-dō,
9. Nanzen-ji,
10. Świątynia To-ji (tutaj chyba obowiązkowo),
11. Fushimi Inari,
12. Las bambusowy w Arashiyama,
13. Saihō-ji (jak tutaj jest odnośnie ze wstępem? Czytałem, że trzeba około 10 dni wcześniej rezerwować wejści),
14. Gion dzielnica gejszy

26.03 Nara (cały dzień? za długo? warto brać nocleg?)

27.03 Osaka (czy lepiej z Nara udać się do Osaki na wieczór?)

28.03 Hirosima +Mijima (nocleg)

29.03 Kanazawa + Shirakawa (nocleg) (warto?)

30.03 ?
31.03 TOKIO
06.04 Powrót

Chyba, że lepiej z Mijimy wrócić do Tokio? Czyli akurat 7dni na JR Passie i w Tokio na tydzień jakąś tygodniowy bilet + bilet do Nikko i Enoshime?

Wołam wypokowego experta ds. Japonii @ama-japan ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O samo Tokio jeszczę będę się Was pytał, póki co to muszę zacząć rezerwować noclegi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#japonia
  • 15
@damian91: ja tam zamiast Tokio do Yokohamy bym zawitał i zwiedzał. #!$%@?ć Tokio. W Yokohama lepszy klimat podobno
Kiedyś może jak uda mi się spełnić to marzenie o locie do Japan. Bo obecnie spłukany jestem. To właśnie tam będę zwiedzał
@damian91 co do Kyoto to możesz się nie wyrobić w dwa dni. Nara jeden dzień to w sam raz, Osaka hmm za wiele tam nie ma, a jest blisko Nara i Kyoto. Hiroshima już dalej jest, Shirakawa to jeden dzień spokojnie starczy bez noclegu, chyba że gdzieś po drodze powrotnej do Tokyo. Możesz zajechać do Gifu czy zboczyc do Takayama, polecam także Seki stolicę japońskich mieczy. Do Nikko chyba najlepiej autobusem ale
@Kurajmo: Nie mówię, że Yokohamy nie zwiedzę, to miasto jest zaledwie 30min drogi od Tokio.

@ama-japan: O dziękuję, twoje wskazówki wiele mi pomagają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czyli JR Pass warto wykupić na 2 tygodnie. Rozumiem, że po Tokio i do miejscowości typu Nikko, czy Yokohama, spokojnie liniami JR dojadę?
@damian91: @Kurajmo: ciężko zauważyć kiedy kończy się Yokohama a zaczyna Tokyo..To jak trójmiasto..
tak, JR Pass zabierze Ciebie wszędzie..
Do Nikko dojedziesz Shinkansenem Tohoku - Yamabito albo Nasuno z Tokio albo Ueno do Utsonomiya (ok 50 min) potem zmieniasz na JR Nikko i jedziesz do stacji Nikko ok 45 min.
@damian91: Na Kyoto 2 dni to stanowczo za mało, moim zdaniem dobrze jest też ominąć weekend- wiadomo, ludzi jeszcze więcej niż zwykle.
W Narze cały dzień to za dużo, wystarczy popołudnie na park z jeleniami, tylko upewnij się żeby zdążyć zobaczyć budde ;p
Koło Tokyo jest fajna miejscowość Kamakura- na jednodniowy wypad bardzo dobre miejsce.
@ama-japan: @rudechynchy: Super, wielkie dzięki za porady! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety nie ominę weekendu w Kyoto. Jest tam bardzo dużo do zwiedzania i chciałbym to zrobić jak najszybciej po przyjeździe (czyli akurat weekend), tam też będzie moja pierwsza baza wypadowa.
@agent_resistance: O cholera, miałem to ogarnąć po przyjeździe! Zapomniałem, przepraszam!( ͡° ʖ̯ ͡°)

2 dni to zdecydowanie za mało. Na samą świątynie Fushimi Inari można poświęcić pół, a nawet cały dzień, a na prawdę warto.
Na Arashiyama też jest całkiem sporo atrakcji, między innymi las bambusowy (po drodze świątynia Ryu z ładnym ogrodem). Kawałek drogi park z małpami, też cały dzień tam można spędzić.
Do tego dolicz
@agent_resistance: Jak to mówiłem 3 dni to minimum. Po Kyoto później każda świątynia nie będzie robiła już takiego fajnego wrażenia (w Nikko, było całkiem ładnie) ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Powodzenia w błądzeniu! ( ͡º ͜ʖ͡º)