Wpis z mikrobloga

Cześć, własnie dołączyłem do społeczności #rocketleague na PC ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I mam taką głupią zagwozdkę....

Przegrałem z jakieś 3 godziny łącznie standardowo na klawie i myszce.

Mam też pada od xboxa, już 4 rok mimo że nigdy go nie używałem (pada dostałem razem z xboxem który zakupiłem do guitar hero), a wcześniej przygodę z padami zakończyłem w 2005 roku sprzedając stare PS1 i od tamtej pory non stop grałem klawa +myszka only, od swięta wpadając do znajomego popykać w fifę na xboxa i tam pad dla mnie to nie problem.

Samochodówki niby lepiej grać na padach ale mnie się zajebiście zawsze grało na klawiaturze i nie miałem potrzeby przełączać się na pada, ale teraz się zastanawiam.

WIęc tutaj moje pytanie:
Jak dużo was jest grających tak i tak w RL? Ilu na klawie+mycha ilu na padzie?

Opisałem sprawę dlatego ze zwyczajnie pad dla mnie nie jest zbyt intuicyjny, kończyłem zabawę z padami w czasach kiedy się analogów nie używało do żadnych wyścigówek i sterowało się strzałkami, a analogi opanowałem tylko u kumpla w fifie - z tym że ich kompletnie nienawidzę, wolałbym w nią grać strzałkami - jakby się dało... A ogółem grając w takiego CODa na xboxie byłem jak ostatni leszcz mimo ze na kompie przegrałem dziesiątki tysięcy godzin w strzelanki online

Znacznie lepiej będzie na padzie? A może w powszechnej opinii gra na mysz+klawa jest w tej grze bezużyteczna w porównaniu do pada? Kiedyś grałem na PC w Trackmanie nations i mimo że "samochodówka" to tam pady były kompletnie bezużyteczne i nie dało się na nich grac, tylko klawiatura.

Rozterka dlatego bo nie wiem czy warto się męczyć żeby się przestawić na pada do tej gry czy dalej łupać na klawie, bo zwyczajnie do pada nie jestem przekonany od czasu przerzucenia się z playstation na #pcmasterrace lata temu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gipson_90: Grałem ponad 300h na klawie, aż przerzuciłem się na pada, i jak dla mnie jest lepiej. Problem w tym że następne 200h zajeło mi przestawianie się by grać na takim samym poziomie jak wcześniej. Więc jak chcesz się przestawiać, to lepiej zrób to jak najszybciej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Izeer: dzięki, na klawie pogralem 3 godziny, na padzie rzeczywiscie jest znacznie lepiej, mimo ze slabo ogarniam pady to lepiej mnie szlo juz po 5 min, aż sam sie zdziwiłem
  • Odpowiedz