Wpis z mikrobloga

Cześć, własnie dołączyłem do społeczności #rocketleague na PC ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I mam taką głupią zagwozdkę....

Przegrałem z jakieś 3 godziny łącznie standardowo na klawie i myszce.

Mam też pada od xboxa, już 4 rok mimo że nigdy go nie używałem (pada dostałem razem z xboxem który zakupiłem do guitar hero), a wcześniej przygodę z padami zakończyłem w 2005 roku sprzedając stare PS1 i od tamtej pory non stop grałem klawa +myszka only, od swięta wpadając do znajomego popykać w fifę na xboxa i tam pad dla mnie to nie problem.

Samochodówki niby lepiej grać na padach ale mnie się zajebiście zawsze grało na klawiaturze i nie miałem potrzeby przełączać się na pada, ale teraz się zastanawiam.

WIęc tutaj moje pytanie:
Jak dużo was jest grających tak i tak w RL? Ilu na klawie+mycha ilu na padzie?

Opisałem sprawę dlatego ze zwyczajnie pad dla mnie nie jest zbyt intuicyjny, kończyłem zabawę z padami w czasach kiedy się analogów nie używało do żadnych wyścigówek i sterowało się strzałkami, a analogi opanowałem tylko u kumpla w fifie - z tym że ich kompletnie nienawidzę, wolałbym w nią grać strzałkami - jakby się dało... A ogółem grając w takiego CODa na xboxie byłem jak ostatni leszcz mimo ze na kompie przegrałem dziesiątki tysięcy godzin w strzelanki online

Znacznie lepiej będzie na padzie? A może w powszechnej opinii gra na mysz+klawa jest w tej grze bezużyteczna w porównaniu do pada? Kiedyś grałem na PC w Trackmanie nations i mimo że "samochodówka" to tam pady były kompletnie bezużyteczne i nie dało się na nich grac, tylko klawiatura.

Rozterka dlatego bo nie wiem czy warto się męczyć żeby się przestawić na pada do tej gry czy dalej łupać na klawie, bo zwyczajnie do pada nie jestem przekonany od czasu przerzucenia się z playstation na #pcmasterrace lata temu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 26
@gipson_90: Akurat w trackmanii pady nie były bezużyteczne, ale fakt że w nations można było spokojnie grać na klawiaturze, tak była zrobiona. W inne trackmanie bez pada już słabo.

A co do RL to zależy. Jak Ci wygodniej na klawiaturze i nie zamierzesz być mega pro wygrywać turnieje itp to po co się męczyć na padzie. Ogólnie pad imho wygodniejszy do rocketa, ale na klawiaturze nkt nie zabrania, jeden koleś z
@Poziokat: Ogółem to pytam jak Wy gracie, czy granie na klawie jest powszechne czy każdy ucieka od niej jak tylko da się podłączyć pada i na nim grać.

(Pisząc wyżej o analogach miałem na myśli grzybki), za czasów Playstation nigdy ich nie używałem i ssę w każdej grze FPS jakbym miał grać na padzie)
@gipson_90: Grałem w jednym teamie z graczem dignitasu i z tego co pamiętam używał wtedy pada.
Poza tym w praktycznie każdym innym środowisku grało się tylko na padzie.

Co do rocketa to grałem tylko na padzie od początku i wszyscy z topowej sceny polskiej też, nie znam prawie ludzi którzy grają na klawiaturze, ale casualowo nie powinno Ci to przeszkadzać
A jak już kupiłem grę w ogyginale to na pewno będę w nią grał na poziomie ponad casualowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wydałbym pieniędzy na coś co bym odpalał raz na 2 tygodnie na 15 minut ( )
Teraz tylko trzeba przestać być newbie ()
@gipson_90: Mówiąc o casualu myśle o braku gry w top competive czy to z braku chęci/czasu :P
A tak btw to sprawdziłem i koleś grał na padzie i więcej z dignitasu też, więc nie wiem co to za topowi gracze twierdzili że sie nie nadają :D Chyba że polska scena to tak było mniej więcej ale w tej się nie kręciłem tyle
@Poziokat: Grałem w trackmanie nations forever w latach 2008-2012, w inne TM nie grałem ale na nations forever nie znałem nikogo kto grał na padzie, każdy kto spróbował od razu stwierdzał ze gra nie została przystosowana dla padów. Nawet kiedyś kupiłem pudełkową wersję - głupek zapłacił za pudełko do darmowej gry i nie używał żadnych ekstra dodatków dla graczy wersji płatnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gipson_90: Spokojnie, chodzi tylko to że jak Ci wygodniej na klawiaturze to nie będziesz inwalidą, można na niej grać całkiem dobrze, tylko nie przeskoczysz pewnego poziomu, pytanie czy grane godzine liczysz w bardziej w dziesiątkach czy tysiącach :)

A w TM grałem od 2005 czy tam 2006, jak jeszcze dzieciakiem byłem i myślałem że jak piszą na czacie hi to znaczy że się śmieją :D Właściwie dziwne ze jeszcze wtedy nie
@Poziokat: Nations Forever byłe sequelem zwykłego nations, i wyszło w 2008, w starsze nie grałem więc nie wiem.

Własnie zagrałem pierwszy mecz na padzie i strzeliłem bramkę, powiem że jestem zaskoczony bo mimo mojego nieobycia z padem bardzo łatwo się zaadaprowałem i gra się intuicyjniej, przynajmniej łatwiej się lata na padzie niż mysz+klawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak więc sam sobie rozwiałem wątpliwości, pad świetnie się spisuje
@Poziokat: No to następca, zastępca, co za różnica jak to nazwać, następna cześć i tyle :D

Wkręciłem się w grę #rocketleague, albo nagle zrobiłem duże postępy albo pad wiele mi dał, takie leszcze grają że szok, a ja dopiero 4 godziny z tytułem ( )
@gipson_90: grałem na klawiaturze pierwsze 60h, potem kupiłem pada. Różnicy jakiejś nie zauważyłem w sumie, przedstawiłem się w 10h i grałem tak samo. Według mnie zależy czym ci wygodniej, mi np padem bo moge się położyć, być dalej od laptopa czy coś.

Chociaż wydaje mi się że na wyższym poziomie lepiej padem. Do 200h można spokojnie na klawiaturze a przestawienie się na pada czy odwrotnie to max 10h żeby osiągnąć ten
@gipson_90 ja przygodę z padem zacząłem przy RL i nie żałuję. Do tej pory też nie miałem styczności z padami i byłem #klawiaturamasterrace ale teraz jest mi mega wygodnie. Na padzie gram praktycznie tylko w RL i nie czuję kompletnie żadnego dyskomfortu, mimo że na początku też się męczyłem.