Wpis z mikrobloga

Kiedy uruchamiam program spod terminala wszystko bardzo ładnie działa i nie wyświetla błędów. Kiedy uruchamiam go z menu nie wyświetla części tekstu, a zatem pewnie nie wchodzi do funkcji. Program edytowałem dodając funkcje i nadpisywałem plik w /home/opt/netmon/bin. Pracuję z pyGTK.
Problem jest w linuksie, czy w programie ? :(

#python #maemo #nokia #n900 #linux #programowanie
  • 4
@macgajster: Zdarza się, może słaby przykład, ale u mnie odpalenie np. Pycharma z poziomu menu powoduje problem z kompilacją, zaś odpalony z terminala działa jak rakieta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obstawiałbym problem z uprawnieniami
Nawet nie dotknąłem nigdy Pythona, ale takie problemy to prawie zawsze wina jakiś cache w nieprawidłowym stanie itd. Wyczyść projekt do zera (usuń wszystko w folderze out/target, użyj funkcji rebuild w IDE, zrób clean w build systemie, nie wiem czego dokładnie używasz)
@Admiral16: Problem z uprawnieniami występuje tylko przy uruchamianiu z roota, co jest dość dziwne, ale nie wnikam.
@big-pink: Rano poszperałem i doszedłem do wniosku, że chodziło właśnie o katalog i wskazanie ścieżki bezwzględnej, zamiast względnej. Widać z menu uruchamia się z innego katalogu. Po tej zmianie wszystko działa.
@Calosija: W pythonie nie ma budowania/kompilacji, to jest język interpretowany. Moim IDE jest nano lub jak bardzo mi się nie chce