Wpis z mikrobloga

i nie płaci podatków, składek ani ubezpieczeń ( )


@anwaldt: Chlopie musisz w tym roku zabulić zus wstecz do 2015 czy 2014 ( )
  • Odpowiedz
@jmwaj: od 01.01.2017 weszło jakieś tam prawo przez które marynarze też muszą płacić podatek dochodowy od swoich zarobków. Rozliczenia trzeba zrobić tak jak wszyscy za 2016 i chyba dwa lata wstecz (albo rok - już nie pamiętam).

A jeżeli rozliczyłeś się gdzieś za granicą to musisz okazać to rozliczenie. W ZUS'ie ci pewnie więcej powiedzą ja się na tym totalnie nie znam i póki co zlewam sprawę.
  • Odpowiedz
@bartek555: No ja przed wypłynięciem mam umówioną wizytę ze swoim księgowym, także na początku lutego pewnie będę wiedział więcej o ile coś z tego bełkotu zrozumiem. Wiem, że za nierozliczenie tych pit'ów grozi mandat ewentualnie wiezieniem ( )

Aha i nie wiem czy to prawda ale słyszałem że wraz z PIT'em należy dostarczyć kopie książeczki żeglarskiej z wpisami za okres który rozliczamy.
  • Odpowiedz
@bartek555: no chyba nie uważasz, że na całym świecie tylko ZUS może nas uratować? :D
@Wolf8668: zgadza się, zrobiłem 2 kontrakty półroczne, to dam radę też trzeci raz ;)
@usmiechniety_syzyf: już robiłem
@Muk_Use_Acid: no pływam ;) Pół roku na statku.
@jmwaj: nie chcę się rejestrować w żadnych urzędach poza Urzędami Morskimi. Idę jako junior oficer z awansem na burcie na trzeciego. W tej firmie to typowa długość
  • Odpowiedz
@anwaldt: ZUS to nas tylko może pogrążyć. Chodzi mi o to, że jeśli w czasie pobytu w domu coś by się stało to nie jesteś kryty. W sumie tak jak @jmwaj mówi, póki jesteś sam wystarczy PUP. Podatki lepiej płacić, bo przy pierwszej lepszej okazji (np. zakup nieruchomości, samochodu) US weźmie cie na celownik. Trzymaj czysta sytuację od początku, bo odkręcac potem to jest niezla przeprawa.

@newerty: ja musiałem złożyć
  • Odpowiedz
@bartek555: po prostu pracując dla holendra trzeba się rozliczyć u nas,
@newerty jakaś bzdura z tym podatkiem najpierw niby zus teraz jednak podatki, na portalu by huczało jakby to była prawda, a romowicz by nie nadążył z pisaniem reklamopostów. Zus trzeba zapłacić wstecz jeśli miało się przerwę w ubezpieczeniu i opłaca się samemu składkę. No ale wtedy wystarczy iść do PUPu i się zarejestrować i oni to jakoś wyrównują

@anwaldt i
  • Odpowiedz