Wpis z mikrobloga

@loczyn:
Zasada PP brzmi "Przestań #!$%@?ć".

Co do roweru to koszty w porównaniu do zysków związanych z logistyką i transportem są niewymiernie duże, ale jakoś tego nie wziąłeś pod uwagę. W sprawie Rady Miejskiej to chyba masz słabą pamięć (odsyłam do kronik) i PRu (polecam zaznajomienie się z tematem soft power i marketingu, i ich wpływu na gospodarkę i ekonomię) nie mam zamiaru się szerzej wypowiadać, bo zamiast przyznania racji usłyszę
soft power i marketingu, i ich wpływu na gospodarkę i ekonomię


@piksel169: Ja wiem piksel, że Ty czarować to umiesz, ale ja lubię liczby, a liczby pokazują, że Łódź pomimo soft i hard połer marketingu i lizania się po pisiokach przez fanboyów Zdanowskiej w Łodzi nadal jest #!$%@?. Wysokie bezrobocie, zarobki jak na wsiach w Lubelszczyźnie i brak inwestycji z zewnątrz. Nic się nie zmienia, a np takie rzeczy jak zmniejszenie
@loczyn: Jak chcesz kogoś oskarżyć, to zajrzyj łaskawie do statystyk (skoro tak kochasz liczby), podaj dowody świadczące o spadku zarobków, ilości inwestycji i wzroście bezrobocia (możesz też wiele innych) - wtedy porozmawiamy i zmierzymy się wszyscy spod tagu #lodz z tym tematem.
@loczyn: Prognozy statystyczne w dziedzinie liczby mieszkańców, nie biorą pod uwagę rozwoju, zmian zarobkowych, wpływu inwestycji etc. Tak więc na razie spadek liczby mieszkańców można włożyć sobie między bajki. Prócz jednego faktu - liczba ludzi ubywających w mieście, trwająca od 1988 roku (!), wreszcie hamować, więc argument jest akurat inwalidą, a jak już to nie dotyczy Zdanowskiej, a ustroju i przemian gospodarczych. Tak samo wiek mieszkańców - samorząd, prócz wywalania kasy
Bezrobocie, jak widzę, nadal spada i zbliża się nieuchronnie do granicy praktycznego zera (czyli około 4%). W czym więc problem?


@piksel169: Prawie 10% to blisko 4%? xD Przecież to kolosalna różnica idąca w tysiącach ludzi którzy nie mają co włożyć do ust xD

Wynagrodzenie: Wziąłeś pod uwagę koszta mieszkania i produktów w Łodzi, które są zdecydowanie niższe?

Mieszkania są niższe przy czym nie na tyle niższe by się nie opłacało. Reszta
@loczyn: Patrz lepiej na statystyki - bezrobocie na grudzień (a to jest raczej marny okres do liczenia) to 7,9%.
Poza tym mowa o REGRESIE bezrobocia na przestrzeni lat, gówno mnie teraz sama liczba obchodzi. Ważne jest, jaka będzie za rok, za dwa, a nie że oho, 7,9% to nadal dwa razy więcej niż w Warszawie. Szkoda tylko, że w jeden rok spadła o 1,6% i tego nie zauważasz.

Mieszkania są niższe
@czlapka:

Potem napiszę więcej, ale samo to że Piotrkowska teraz wygląda gorzej...nie wiem jak można coś takiego napisać :O

Już to punktowałem pod tym tagiem z argumentami, dlaczego Piotrkowska wygląda jak smutna szara speluna.

Warszawy to nikt nie goni bo to inna liga, gonić trzeba Poznań, Trójmiasto, Katowice

Dla Łodzi Poznań, 3miasto czy Katowice nie są konkurencją tylko Warszawa, bo jest tylko 130 km i autostrada.
Prócz produktów objętych okiem ministerstwa, produkty są o wiele niższe. Idź i sprawdź - moi znajomi, którzy mieszkają i w Łodzi, i w Warszawie (na przemian ze względów rodzinnych) zaopatrują się tylko w Łodzi.


@piksel169: Jestem z Łodzi, rodzina moja nadal w Łdz żyje, sam mieszkam i żyję teraz w Warszawie i Ty mi będziesz mówić, że Twoi znajomi znajomych mówią Ci, że to i tamto xD

Na SSC ponadto znajdziesz
@loczyn:

Dla Łodzi Poznań, 3miasto czy Katowice nie są konkurencją tylko Warszawa, bo jest tylko 130 km i autostrada.


Pierwszy, lepszy ekonomista by cię zjechał od góry do dołu za takie głupoty. Łódź i Warszawa muszą żyć w symbiozie, by mieć obopólne zyski, a nie w konkurencji.

Jestem z Łodzi, rodzina moja nadal w Łdz żyje, sam mieszkam i żyję teraz w Warszawie i Ty mi będziesz mówić, że Twoi znajomi
Pierwszy, lepszy ekonomista by cię zjechał od góry do dołu za takie głupoty. Łódź i Warszawa muszą żyć w symbiozie, by mieć obopólne zyski, a nie w konkurencji.


@piksel169: Żyją w symbiozie. Łódź staje się co najwyżej sypialnią (jeśli nie jest aktualnie drenowana).

No raczej tak, bo ci znajomi mieszkają naprzemiennie. A jak Ty możesz zauważyć koszty, skoro zarabiasz i mieszkasz tylko tam? Przy najbliższej okazji kupię kilka rzeczy i tu,
Dla Łodzi Poznań, 3miasto czy Katowice nie są konkurencją tylko Warszawa,


@loczyn: No nieprawda, Łódź powinna korzystać na tej bliskości bo nigdy nie będzie miała szans w konkurencji. Warszawa ma tyle powierzchni biurowej ile Łódź, Poznań, Katowice, Wrocław, Trójmiasto łącznie.
@loczyn: jestem w ciężkim szoku ze ktoś broni Kropka. Przecież on najwięcej czasu spędził na podróżach do Izraela, jeśli już był w Łodzi to budował jakiś pomnik albo zabraniał czegoś np. parady wolności czy równości nie pamiętam jak ona się dokładnie nazywała. Był przeciwko wszystkiemu co później przyniosło Lodzi korzyści na czele z Manu.