Wpis z mikrobloga

@spidero: nie no nie #!$%@? mnie ("muzg" już pominę) i uważasz, że to są konkretne materiały?
Nawet szkoda komentować.

Rozpocznij od poznania budowy mózgu i za co odpowiadają układy , potem jak wpływać nie


@zawa44: nie no, to już jest efekt wtórny, jego budowa itd. mi chodzi o mechanizm uczenia.
@LowcaG: Generalnie jest to dość mocne uproszczenie, a że miało być łopatologicznie, powinno pomóc. Sprawdź ten kurs, jak ci się nie chce/nie masz czasu oglądać, to jest też uroczy tl;dr z reddita; dziwne teorie czy nie, ale z tego co pamiętam, nie brakuje tam źródeł, jakbyś chciał się zagłębić w temat, powinno na początek pomóc.
@Leel00: z wyszukiwarki akurat umiem korzystać, raczej liczyłem, że ktoś zna jakieś konkretne infomracje.

Ale i tak dzięki, w każdym razie konsolidacja pamięci jest już drugim(drugim?) etapem, wcześniej, jeszcze jest "w pamięci krótkotrwałej" i ten proces mnie interesuje interesuje jak jest zapamiętywane w "krótkotrwałej"
@mozgogrdyczka: mój błąd i chyba niejasno napisałem o co mi chodzi :)
Nie chodzi mi o to jak się uczyć lepieji i sprawniej, tylko jakie zachodzą mechanizmy w samym móżgu, że informacja jest utrwlona i potem skonsolidowana.

Ael i tak dzięki, też się może przydać