Wpis z mikrobloga

@Dakkar: dobry pytanie. Ale moze sie okazać ze czarna dziura po osiągnięciu masy krytycznej moze sie zwyczajnie rozpaść, zachodzą przesłanki ze tak samo jak ograniczone sa wielkości planet skalistych, tak samo moze byc z czarnymi dziurami. Nie powiem, chętnie bym zobaczył przekroczenie masy krytycznej przez cz. Dziurę ale z daleka xD
@Dakkar: Teoretycznie byłaby tej samej wielkości. Czarna dziura ma nieskończoną gęstość. Jak chodzi o czarne dziury to zawsze warto zawołać @Al_Ganonim

Pamiętam genialny wpis z tagu +astronomiaodkuchni o czarnych dziurach (ʘʘ)
@Nedved: Masz na myśli to, że byłaby wielkości wszechświata, bo od tego zaczął się wszechświat? :-) Pytanie jest trochę inne - jaki byłby promień takiej czarnej dziury, gdyby zawierała całą masę wszechświata, ew. całą masę widzialnego wszechświata. Nie chodzi mi o samą osobliwość.

Nie wołam Al_Ganonima, bo zawsze udziela odpowiedzi, po której mniej wiesz, niż zanim zadałes pytanie xD
Jeszcze ciekawiej robi się, kiedy policzy się ile to jest lat świetlnych i porówna do wielkości obserwowalnego wszechświata. Nie wiem czy nie popełniłem błędu, ale mi wychodzi, że promień czarnej dziury o masie całego wszechświata byłby 5 739 razy większy od obserwowalnego wszechświata!