Wpis z mikrobloga

@mopo: Bo studenci to też obywatele tego państwa i czują się pewniej wybierając się razem bez sztandarów partyjnych (protest jest zorganizowany w formie "no logo") wkurzeni aktualną sytuacją polityczną? Ja idę, bo irytuje mnie propaganda szerzona przez PiS, oraz dlatego, że opozycja jest słaba, a chciałbym w tym państwie alternatywy dla konserwatystów
@Reepo: Mam nadzieję, że PiS was dobrze wykorzysta i przeora szkolnictwo wyższe. Bo to co humaniści wyrabiają zamiast się uczyć to przechodzi ludzkie pojęcie.
@Reepo: Jeżeli włączają w protesty swój status studenta, mieszają w to samorządy studenckie i inne organizacje uczelniane często dotowane z podatków to nie jest to OK. Nikt nie broni protestować prywatnie.
@mopo: Ale co jest dotowane na takich protestach, bo jak widzę na wydarzeniach to jest to po prostu protest typu: spotykamy się tutaj i tutaj, idziemy w tamto miejsce. Z tego co widzę też żadna z uczelni nie płaci za ten protest, samorządy może się angażują, ale na bank nie mają pieniędzy uczelnianych na to (udowodnij, że mają).
@mopo: Ale nie widzisz sensu tego, że KODowi na rękę będzie podszycie się pod ten strajk? ProPiSowcy nazwą ten strajk KODowym, bo będzie im łatwiej go wyśmiać, a KODowcy nazwą ten strajk ich własnym, bo im to się przyda dla statystyk i reputacji.
Tymczasem w informacjach o proteście:
"Protest jest "no logo" - działamy bezpartyjnie. Uznajemy wynik demokratycznych wyborów parlamentarnych i prezydenckich. Nie zgadzamy się na łamanie prawa przez rządzących. Wygrana
@mopo: Centralne, udzielam się dlatego, że #4konserwy wcale nie oznaczają poglądów wolnościowych jakbyś zauważył. Wszyscy dążą nagle do niesamowitego socjalu, nie mówiąc już o społecznych poglądach. Za dużo PiSowskich trolli się tam namnożyło, jak byli wyznawcy Korwina było ciekawiej, bo chociaż gospodarczo byłem za tymi ludźmi, ale większości zależy tylko na bólu dupy lewaków.
@mopo: Ale zobacz o co mi chodzi, aktualna sytuacja wygląda tak: #4konserwy SPOŁ: - GOSP - ; #neuropa SPOŁ + GOSP -, na plus neuropy dochodzi to, że są w opozycji do aktualnego rządu, który na prawdę mi się nie podoba. Niestety partii wspierającej obniżanie podatków, zmniejszenie skomplikowania gospodarki aktualnie nie ma. Tolerowałem spinę polityczną do momentu, kiedy nie zobaczyłem jaka propaganda panuje, jeśli TVN uważano za tubę propagandową, to TVP
Udzielasz się pod #neuropa . Więc wiadomo jakie masz poglądy.


@mopo: Z nejropejczyków których znam, lubię i szanuję mogę bez chwili namysłu wymienić parę konserw, wielu liberałów, kilku "lewaków" z prawdziwego zdarzenia (i mam nadzieję że się za te słowa nie obrażą ;p), całą masę centrowców i kilku klasycznych kolibrów.

Coś podobno pisałeś o "poglądach nejropy", c'nie? No, to jakie mamy poglądy?
@Reepo: po pierwsze, to byłby to protest studentów, gdyby walczyli o jakieś prawa związane z edukacją na uczelniach, a tak to zwykły protest antyrządowy, który jest dla niepoznaki nazwany studenckim.