Wpis z mikrobloga

W związku z tym, że na #emigracja.i w #szkocja.i #uk już jestem kupę czasu, postanowiłem coś zrobić ze swoim życiem. Zapisałem się na studia (Web and Mobile Development na University of the West of Scotland), złożyłem też podanie o mieszkanie socjalne niedaleko uniwersytetu. Mieszkanie socjalne dostałem po tygodniu od złożenia podania, co przy terminach jakimi mnie tu inni Polacy straszyli zasługuje na odrobinę #chwalesie. Będę miał niedługo 25 minut piechotą do uczelni. Wczoraj podpisałem umowę, a teraz ogarniam umeblowanie i przeprowadzkę. Do tego rozsyłam wici, że szukam pracy w okolicy - trzeba się w końcu za coś utrzymać do czasu studiowania, a jakby potem udało się gładko przejść na pół etatu, to byłoby idealnie.
I teraz tylko mam nadzieję, że na #studia mnie przyjmą jeszcze przed trzydziestką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na zdjęciu front mojego nowego mieszkanka :-)
Pobierz Pobe - W związku z tym, że na #emigracja.i w #szkocja.i #uk już jestem kupę czasu, po...
źródło: comment_UMrGNLVJzfAXu6ImgLqnAah1LwUkc5mW.jpg
  • 35
@Pobe: gratuluje mirku. Sam siedzę w Londynie juz półtorej roku i myśle żeby pójść na studia w jakimś kierunku. Ale Londyn może okazać sie dla mnie zbyt drogi w utrzymaniu żeby studiować i pracować tylko na czesc etatu (chociaż juz pracowałem i jakoś dało radę)
@marcinsa12: oj niestety nie mam pojęcia o życiu w Londynie, więc jedyne co mogę, to życzyć powodzenia. Pamiętaj, że tak samo jak emigrowałeś do Londynu, możesz się też przenieść gdzieś indziej.
@Pobe: super, gratuluje decyzji. Sam zaczałem sie uczyć Javy i marzą mi Sie studia ale niestety, praca na pelny etat i dziecko w drodze wiec kaszanka... na razie pozostaje przy pilnej codziennej nauce. Powodzenia!
@Pobe - dobra cena jak na czynsz w Edynburgu. Pamiętaj, że należy ci się zniżka 25% za council tax. Ile kosztuje cię council tax?

@sorek: to w cenie pokoju mają ludzie wliczony council tax, prąd, gaz, internety?
@oldskul: jednak mi obniżyli do £262. I to nie Edynburg a Paisley.
Jutro idę się rejestrować, żebym mógł im płacić Council Tax i wiem o zniżce dla singli Dam znać na ile mnie opodatkują.
@Pobe: ja mam 79 x 10 rat ze zniżką.

Mogą ci policzyć council tax za cały rok, czyli sezon 2016/2017 - tutaj rok najmu liczony jest od 1.04 (tak jak rok podatkowy) co może być dość poważną kwotą (rzędu 700-900 funtów). Dobrze się dowiedz jak tam w councilu oni to liczą i od kiedy będą ci kazać to płacić. Dostaniesz standardowo listem wszystkie dokumenty, nr konta do opłat, kartę do opłat
@oldskul: mam takie dziwne wrażenie, że jakby ludzie zaczynający wynajmować w styczniu-lutym mieli płacić council tax za cały poprzedni rok, to zaczęłyby się zamieszki, albo co najmniej protesty. Wiem jak to jest - wynajmuje legalnie mieszkanie od prawie 4 lat.
@Pobe: Chyba się przejdę do Councilu i zapytam. To było w zeszłym roku, zapłaciłem po prostu w ratach zgodnie z tabelką, na co mam dowody - wyciąg z banku.