Wpis z mikrobloga

W związku z tym, że na #emigracja.i w #szkocja.i #uk już jestem kupę czasu, postanowiłem coś zrobić ze swoim życiem. Zapisałem się na studia (Web and Mobile Development na University of the West of Scotland), złożyłem też podanie o mieszkanie socjalne niedaleko uniwersytetu. Mieszkanie socjalne dostałem po tygodniu od złożenia podania, co przy terminach jakimi mnie tu inni Polacy straszyli zasługuje na odrobinę #chwalesie. Będę miał niedługo 25 minut piechotą do uczelni. Wczoraj podpisałem umowę, a teraz ogarniam umeblowanie i przeprowadzkę. Do tego rozsyłam wici, że szukam pracy w okolicy - trzeba się w końcu za coś utrzymać do czasu studiowania, a jakby potem udało się gładko przejść na pół etatu, to byłoby idealnie.
I teraz tylko mam nadzieję, że na #studia mnie przyjmą jeszcze przed trzydziestką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na zdjęciu front mojego nowego mieszkanka :-)
Pobe - W związku z tym, że na #emigracja.i w #szkocja.i #uk już jestem kupę czasu, po...

źródło: comment_UMrGNLVJzfAXu6ImgLqnAah1LwUkc5mW.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@Pobe: Gratuluję! :) Sam też bym chciał wrócić do samorozwoju, ale jestem dopiero tutaj 1,5 roku i wciąż nie znalazłem jeszcze pracy która pozwoliłaby żyć jak człowiek i mieć czas na rozwój. Bo na razie praca plus minimum domowego życia, bo nie jest tak, że jestem szczylem co wróci do wynajmowanego pokoju, zje parówkę i jebnie się spać w swym brudzie. Lvl 30 ech.(mam różowego ;) Jeśli nic cię nie ogranicza
  • Odpowiedz
@delnaja: dzięki :-)

@Nocnik123: nie samą gównoburzą człowiek żyje.

@walezbani: taki skrócony na początek: wyjeżdżając do Wielkiej Brytanii znaj język angielski ( ͡º ͜ʖ͡º)

@tomano: Dzięki. Miałem pracę, która pozwalała żyć jak człowiek… Zwolnili mnie z powodu kłopotów zdrowotnych, które trochę za długo ignorowałem, więc teraz szukam czegoś nowego. Mam takie wrażenie, że W zasadzie każda praca ze stałą umową daje możliwość życia
  • Odpowiedz
@Pobe: ogarnij migrant worker student loan. Do tego praca part time, ja np rozwoze pizze w Dominos. Dzieki temu stac Cie na samochod(zwraca sie z paliwa) i grosz wpada wystarczajacy, zeby distac ten student loan(trzeba pracowac okolo 16h tygodniowo, taki maja warunek)
  • Odpowiedz
@princecas: ogólnie to będę składał papiery o student loan i bursary. Rozmawiałem o tym z przedstawicielem SAAS na dniach otwartych uniwersytetu. Tyle, że on mi nie mówił nic, że muszę pracować 16h tygodniowo - mówił, że dostanę tę pożyczkę jeżeli będę miał dochód poniżej 19K. I owszem, zamierzam pracować full-time (jak tylko coś znajdę) do studiów i w przerwach między semestrami / latami, a w czasie studiów part-time.
  • Odpowiedz
@bazingaxl: Jest sobie stowarzyszenie mieszkaniowe. Organizacja pozarządowa, czasami charytatywna, czasami nie. To stowarzyszenie posiada mieszkania / domy itp. Żeby z nieruchomości zbierać pieniądze, trzeba je wynajmować. Więc stowarzyszenie szuka najemców. Jak chcesz wynająć mieszkanie, to składasz podanie i dajesz do rozpatrzenia. W podaniu może być wszystko - od tego, że ktoś jest bezdomny (wysoki priorytet), przez słabe ogrzewanie we wcześniejszym mieszkaniu (średni priorytet), aż po zwykłą chęć przeprowadzki do innego miasta
  • Odpowiedz
@bazingaxl: tak, dostałem całe mieszkanie - malutka sypialnia, łazienka, korytarz i salon z aneksem kuchennym. Płacę (w tej chwili płaci miasto, bo jestem na bezrobociu, ale jak znajdę pracę, to normalnie będę płacił) 283 funty miesięcznie za czynsz. To troszkę powyżej 1/4 pensji minimalnej.
  • Odpowiedz
dlaczego ludzie zamiast jechac do @sorek i placic za pokoje nie biora sie za wysylanie podan o socjalne mieszkania w centrum duzych miast bo rozumiem uniwerki sa blisko centrow jak pamietam swoje podroze


@bazingaxl: bo na mieszkania socjalne czeka się jakiś czas, by się zarejestrować trzeba mieć jakiś adres i byc na miejscu.

Ludzie przyjeżdżają do mnie i po 2-3 miesiącach odłkładają pieniądze i mogą bez problemu dostać ode mnie referencje
  • Odpowiedz
@bazingaxl: w Szkocji lokalizacja jest dobra bo nie ma tam kolorowych slumsów ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Anglii mało ludzi chce mieszkać w tego typu dzielnicach w dużych miastach.

cena jak za pokoj

Kiedy ludzie się nauczą że cena w czynszu nie zawiera rachunków, opłat, mebli, sprzętów kuchennych, internetu i tysiąca innych rzeczy które w cenie pokoju są wliczone.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bazingaxl: tak, płacę. Za wszystko trzeba płacić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stawka bywa różna - zazwyczaj jest jednak niższa w mieszkaniach tzw. "housingowych". Czym jeszcze się to różni od normalnego wynajmu… Tym mniej więcej czym różnią się stowarzyszenia od firm - kasa idzie z powrotem na cele statutowe, a nie do kieszeni prezesa.

Dlaczego ludzie idą do @sorek… Możliwe, że dlatego, że jest w innym kraju?
  • Odpowiedz