Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagu #budowadomu #budujzwykopem
Czy byłoby zainteresowanie domami w stanie surowym zamkniętym + ocieplenie - 140m2 po podłodze ( 10m x 7m w podstawie ) , kolanko 1,2m , wizka w załączniku
Dom w technologii szkieletowej , pokrycie gontem , ocieplenie styro lambda 0,32 grafitowy , okna 3 szybowe , drzwi z palety do 1000pln , komin jawar ?
Gwarancja na konstrukcje 5 lat , na dach 25 ?
W cenie 150tyś brutto ?
t.....o - Mireczki z tagu #budowadomu #budujzwykopem
Czy byłoby zainteresowanie doma...

źródło: comment_Horf1LjVWETMqE6MaBvX2PetfZkaqYvc.jpg

Pobierz
  • 141
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tadyo: Jest przewidziana opcja bez stolarki okiennej? Lub uzycie innych systemow niz wymieniles?

Strasznie jaraja mnie okna skandynawskie, duzo praktyczniejsze, a nie znalazlem takich opcji ani w Veka ani Brugmann ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@shimmy: Szczerze to nie wiem , zależnie od wysokości piwnicy , co do kosztów to szacunkowo obstawiam jakieś 15-20tyś więcej , można podpiwniczyć tylko część domu na przykład
  • Odpowiedz
@viruzzet: Musiałbym się dowiedzieć u mojego dostawcy okien , oczywiście wykonanie bez stolarki również jest możliwe , aczkolwiek , lepiej robić ocieplenie jak już jest stolarka
Co do otwierania na zewnątrz to powinny spodobać ci się połączenie klasycznych okien otwieranych do środka + okiennice
  • Odpowiedz
@Boleslaw01: zaczynająć od zewnątrz: tynk lub siding / styropian grafit Λλ32-33 10cm / wiatroizolacja / konstrukcja z wełną skalną ( chyba 25 cm ) nie pamiętam dokładnie w tym momencie ( niepalną ) / membrana / KG na stelażu / gładź lub tapeta
Jako dodatek do ostatniego etapu proponujemy tzw. ściankę montażową czyli wąskie łaty nabite na pierwszą osb i na to dopiero KG ( to umożliwi powieszenie ramek ,
  • Odpowiedz
@tadyo: Wlasnie otwieranie na zewnatrz ma sens, nawet nie tyle estetyczny co praktyczny.

Mozesz smialo miec rzeczy na parapecie i otworzyc okno. Przy okazji silnych wiatrow skrzydlo okna jest dociskane do ramy, co poprawia jego szczelnosc.

Ale w Polsce licza sobie za takie 'luksusy' ekstra, tutaj tylko otwierane do wewnatrz :<
  • Odpowiedz
@shimmy: Nie mam jeszcze niestety , tak jak mówiłem , jest to etap tworzenia firmy , prawdopodobnie uwiniemy się w kwartał ze wszystkimi materiałami
Co do piwnicy to sądzę że zawyżając 20tyś dodatkowe powinno załatwić sprawę
  • Odpowiedz
@shimmy: Nie no , założyłem firmę , to wołam :) i stąd to pytanie i ten post
Jesteśmy w zasadzie gotowi do podjęcia prac, brakuje jak narazie tylko strony wizualnej czyli www , grafiki , wizualizacji itp , wszystko jest na etapie tworzenia

Jeżeli ktoś chce podjąć konkretne rozmowy to zapraszam :) a tu odpowiem na wszystkie pytania na które będe potrafił
  • Odpowiedz