Wpis z mikrobloga

#programowanie #it #praca

Czy nie macie wrażenia, że pojawiło się w różnych mediach mnóstwo artykułów sponsorowanych na temat bootcampów programistycznych? Czyżby rosła nam nowa bańka w #webdev?

Weźmy np. ten artykuł z GW (wiem, że źródło nielubiane, więc wrzucam screen).

Nie żebym miał coś do samorozwoju czy zmiany zawodu, jednakże jakoś nie widzę zwiększonej liczby reklam kursów na kucharza czy księgowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najciekawsze jest to, że stwierdzenia typu "Specjalistą od kodowania może zostać każdy" odnosi się do kursów frontendu, ewentualnie backendu. Kursów C#/.net czy C++ (których jest bardzo mało) jakoś to nie dotyczy (ciekawe dlaczego?) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co Wy myślicie na ten temat?
Pobierz
źródło: comment_ldYIqliYSAn36hb5DxdAU43XEQN3mPFk.jpg
  • 28
@nihil_novi: jest boom. Jest hype, słynne 15k programistów na wykopie i popularność tego hasła się też z nikąd nie wzięła. Sam jestem po coders lab i dalej uważam, że sporo ludzi płaci głównie za dedlajny, mega intensywny tryb nauki i kogoś nad głową niż za wiedzę samą w sobie. Mój mentor codziennie z 4 raxy powtarzał ze ta praca to najbliższe lata non stop nauka i praca w domu po 2-3h
@nihil_novi: Spotykałem takich ludzi po kursach na rozmowach rekrutacyjnych i w innych miejscach. Co z tego, że sypią regułkami z rękawa, większość nie miała włączonego trybu "myślenie" i to ich dyskwalifikowało. Znać strukturę danego języka spoko, ale umieć tworzyć kod w abstrakcyjny sposób i włączyć to abstrakcyjne myślenie to już nie za bardzo.
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: Jak oceniasz ten kurs? Co spowodowało, że się na niego zdecydowałeś? Programowałeś wcześniej? Pracujesz teraz w branży?

@rotero: Coraz więcej takich artykułów sponsorowanych się pojawia. Jedna ze szkół nawet zamówiła badania na temat nauki programowania - art 1, art 2.

@vytah: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Dyktus: Ciekawe jak to wygląda z tymi, co mają "zagwarantowaną" pracę po kursie.

@fegwegw: Chodziło
@nihil_novi: Ja sam zobaczyłem na FB posta i chciałem na takie coś iść jak kolega wyżej przedstawiał (coders lab). Nie wiem czy warto czy nie? Na ten czas lece z tutkami z youtuba bo bardzo chciałbym się nauczyć programowania ponieważ ponad 10 lat siedzę w muzyce i wydaje mi się to "podobne", lubię tworzyć no i kasa w porównaniu z branżą audio... to ja nawet o mitycznym 15k nie marze (
@Julass: Nigdy nie byłem na takim kursie, musiałbyś poczekać na post @Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Musisz odpowiedzieć na kilka pytań.
Ogólne:
Co chcesz robić, w jakiej gałęzi IT chciałbyś robić?
Czy znasz angielski na odpowiednim poziomie?
Ile czasu możesz poświęcić na naukę?
Czy jesteś odpowiednio zmotywowany?

Co do twojego wpisu:
Jakich języków/technologii dotychczas się uczyłeś z tutków i jak długo?
Czy przerobiłeś CS50x?