Wpis z mikrobloga

Od półtora miesiąca szukam mieszkania z dwoma lub trzema oddzielnymi sypialniami w Warszawie. #!$%@? mnie już strzela, jak się coś trafi to zaraz zaliczka wpłacona.

Żaden portal nie pomaga tak naprawdę a nawet wszystkie utrudniają wyszukiwanie. Nie ma możliwości filtrowania po oddzielnych pokojach czyt. sypialniach, jedyna opcja jaka istnieje to ilość pokoi - ale to akurat #!$%@? daje bo mieszkania w dużej części mają salon i z 3 pokoi nagle robią się dwa. Człowiek babra się w setkach ogłoszeń żeby chociaż raz trafić na faktycznie oddzielne sypialnie. Ceny #!$%@? jakieś z kosmosu, w wynikach wyszukiwania 2000 zł, w ogłoszeniu już informacja, że plus 500 zł czynsz + 150 zł gaz, prąd, woda i już jest 2650, jakbym #!$%@? wiedział to bym na to ogłoszenie nawet przecież nie wchodził.

Większość ułomności to niestety wina wystawiających ogłoszenia, każdy każdą rubrykę traktuje inaczej. No i smaczek - 3 #!$%@? #!$%@? zdjęcia gdzie widać drzwi, przedpokój i kuchnie to norma.

Jeżeli ktoś ma pomysł - jak mogę sobie pomóc w tej sytuacji? Jest jakiś lepszy portal niż olx czy otodom?

#pytanie #wynajem #mieszkanie #warszawa #olx
  • 20
@staryalejary11: Tak, zgadzam się, ale nie o to tutaj chodzi. Na olx czy otodom nie da się w żaden sposób szukać po liczbie sypialni, w tym problem. Zgodzisz się chyba, że nie każde mieszkanie/dom ma salon. Przez to, szukając mieszkania z dwoma sypialniami musisz #!$%@?ć się przez 2 i 3 pokojowe ogłoszenia.

@goizeder: Właśnie jestem na gumtree i chyba wygląda to lepiej :).

@copychef: Dokładnie, u mnie np. odpada
@rumulusparaliticusXVI:
Skoro szukasz tyle czasu i nic, to może po prostu nie ma czegoś spełniającego Twoje wymagania za tyle cebuli ile jesteś skłonny przeznaczyć na mieszkanie? Wyjścia z tej sytuacji są dwa: zmniejszyć wymagania lub odwiązać mocniej worek z cebulą.

Rozwiązanie bonusowe: wynająć dowolne wielopokojowe a wymaganą liczbę pokoi zaadaptować na sypialnie.
@Endrius: 2000 na 2 sypialnie i 3000 na 3 sypialnie to nie jest chyba mało :D. Przez to, że nie da się filtrować po sypialniach to tracę kupę czasu na przeglądanie ofert kompletnie nie dla mnie i zakładam, że wiele ucieka mi sprzed nosa :p.

Ale faktycznie, jak tak dalej będzie to ktoś będzie spał w salonie.