Wpis z mikrobloga

W dzisiejszym internecie najbardziej boli mnie śmierć for internetowych. Zawsze wokół jakiegoś tematu potrafiła wywiązać się mała, zgrana społeczność. Miałem k510i - forum dla użytkowników, zmieniłem na Nokię 6300 - żaden problem - zapraszamy na nasze forum! Grasz na jakimś serwerze w kantera 1.6? Koledzy z serwera już są u nas na forum. A teraz? CS:GO, jedna z najpopularniejszych gier w Polsce na ten moment, a nawet nie ma miejsca by z kimś pogadać, od biedy #csgo, ale nikt z marszu nie da poda Ci miejsca gdzie masz się udać, tak jak to było 10 lat temu, gdy bez wahania każdy powie cs.pl czy wiaderko/cscenter gdzie była największa społeczność.

#gownowpis
  • 6
@jarwys: też mi tego brakuje, ale w sumie zastąpił mi to reddit. Tu na wykopie tylko częściowo, bo często zadasz pytanie, oczekujesz poważnej odpowiedzi, a zawsze znajdzie się jakiś pseudośmieszek. Na reddicie jest to przynajmniej sensownie rozwiązane - za robienie sobie jaj pod normalnymi pytaniami są (w zależności od subreddita) ostrzeżenia i bany
@jarwys: takie strony i fora istnieją do dzisiaj, problemem jest facebook, który stał się uniwersalnym medium, grupy, komunikacja, stety i niestety teraz wszystko odbywa się na jednej stronie. Portal gigant, który wciągnął i przebranżowił wiele społeczności na czele z komunikatorem gadugadu, epulsami i innymi tego typu.