Wpis z mikrobloga

@kalisiak: Albo zna pojęcie pełnowartościowego pożywienia. ( )
Wegetarian, którzy wiedzą co to znaczy i wiedzą jak skomponować dietę jest niewielu, reszta to idioci. A już nawet pomijam fakt tego, że niektórzy uważają, że jakakolwiek dieta wegetariańska jest dobra dla dzieci - to już w ogóle dno społeczne.
Jak ktoś się na tym zna, to niech se będzie wegetarianinem, ale tworzenie z tego mody i
  • Odpowiedz
@Sauron_Wladca_Ciemnosci: czyli nieświadomość, tak jak mówiłem. Bardzo wielu ludzi przeszło na wegetarianizm z powodów etycznych, jako wyraz sprzeciwu wobec uprzemysłowieniu hodowli zwierzat, a nie z powodu "pełnowartościowej diety". Zrobić z tego modę? Tym lepiej, może więcej ludzi zostanie uświadomionych i przedłoży ograniczenie cierpienia zwierzat ponad "pełnowartościowa dietę".
  • Odpowiedz
@kalisiak: To, że nie każdy wie jak suplementować.
Albo chociażby to, że nie w każdym wieku taka suplementacja coś da. U dzieci na przykład lepiej nie stosować tej diety, ponieważ lepiej wchłaniają i przerabiają aminokwasy pochodzenia zwierzęcego. I ogólnie mają tak odmienne zapotrzebowanie, że lepiej nie ryzykować wegetarianizmem.
Podobnie u ludzi chorych na jakieś przewlekłe choroby - nie tylko nowotwory, czy wyniszczające, ale nawet przewlekłe zapalenia - utrata białka jest
  • Odpowiedz
@Sauron_Wladca_Ciemnosci: ale po co piszesz "żryj wegetariańsko". Oddaj szacunek ludziom, którzy robia to z bardzo szlachetnych pobudek, przedkładajac dobro innych istot ponad swoje. I mówię tu o dorosłych osobach, które świadomie podjęły taka decyzję. Co do dzieci rodziców wege - mogę się z toba zgodzić.
  • Odpowiedz
@kalisiak: Szlachetne pobudki to pojęcie względne. Dla mnie to, że ktoś je jakiegoś kotlecika sojowego nie jest powodem do tego, żeby tę osobę szanować bardziej, niż kogoś, kto woli schabowe. Wegetarianie to nie są superbohaterowie, którzy ratują życie biednych stworzonek, oni po prostu nie kupują w sklepie mięsa, które i tak tam musi trafić. Bo ludzie, nawet jeśli tylko w danym etapie swojego życia, muszą jeść mięso, po prostu. Nie
  • Odpowiedz