Wpis z mikrobloga

Mireczki, wczoraj pytałem o komputer, kazaliście mi spadać na purepc i słusznie. Nabrałem sobie koszyk itemków, 5 razy zmieniałem i w końcu nic nie zmaówiłem, bo głupi jestem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1. Wybrałem sobie obudowę Fractal Design R5 Blackout Edition. Droga, ale mi się bardzo spodobała, takiej dokładnie szukałem.
2. Wybrałem procek 6700K. Tutaj mam w sumie wątpliwości, czy nie lepiej pójść w Kaby Lake od razu? 4790K już raczej nie, prawda, toć to jeszcze starsze architekturą od Snowflake.
3. Cooler na CPU... No totalnie nie wiem, co wybrać, na co zwracać uwagę :( Pełno tego, różne ceny... Co robicz?
4. Pasta termoprzewodząca. Naoglądałem się poradników, ale dalej głupi jestem, jaką wybrać. Wziąłem jakąś pierwszą lepszą, chyba nie będzie to zły wybór? I czy to prawda, że po wygrzaniu (po kilku/nastu godzinach) tracą niektóre swoje właściwości? Naprawdę trzeba to wymieniać co trochę? :O Dam radę sam to rozsmarować? Metoda X albo samemu wysmarować procek?
5. Grafika... Polecacie Palita 1070. Nie znam tej firmy, czemu akurat ona? Oni najlepiej zrobili 1070, najbardziej wydajna?
6. Zasilacz... No to już dramat w ogóle. Wybrałem jakiś Thermalake za 230, a potem doczytałem, że są jakieś modularne. Warto w to iść? Są sporo droższe. Poza tym zasilaczy są setki... Nie mam pojęcia co wybrać. Zależy mi na stabilnym zasilaczu, 600W (czy to nie za dużo)?
7. Płyta główna... Tej nie wybrałem jeszcze w ogóle... Głupi jestem. Jest ich za dużo.... I jeszcze czy Snowflake, czy Kaby Lake... Chciałbym jakąś bardzo fajną, ale totalnie nie wiem, na co zwracać uwagę, wszystkie wydają się identyczne, różnią się jedynie ilością portów.... Asrocki mi się z wyglądu podobajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
8. Dyski chciałem tak: ze 250 giga na system i programy/gry, a HDD na archiwa crapu. Dobry wybór? Czy może iść w jakiś dysk na M2, podobno 5x szybsze od SSD w odczycie, prawda to?
9. Pamięci... Na co zwracać uwagę? :/
10. Czy warto się bawić w OC? Nigdy nie próbowałem, w sumie nie czuję potrzeby...

#pcmasterrace #komputery
  • 7
  • Odpowiedz
@wlaczkomputer: Kup I7 7700K. Nie ma sensu kupować starszej technologii, skoro nowsza kosztuje mniej więcej tyle samo.

Jak będziesz kręcił to kup lepszą pastę, np. Noctua NT-H1 lub Gelid GC-Extreme.

Co do GTX 1070 - jeśli chcesz mieć 5 lat gwarancji to bierz Zotaca. Nie mam karty Palita, więc nie wypowiem się o jakości GPU tego producenta.

Modularne okablowanie bardzo się przydaje gdy chcesz zachować porządek i dobry przepływ powietrza w
  • Odpowiedz
I czy to prawda, że po wygrzaniu (po kilku/nastu godzinach) tracą niektóre swoje właściwości? Naprawdę trzeba to wymieniać co trochę? :O Dam radę sam to rozsmarować? Metoda X albo samemu wysmarować procek?


@wlaczkomputer: metoda X jest okej, po wygrzaniu ZYSKUJĄ a nie tracą możliwości, a wymieniać trza co jakieś 2-3 lata, niektóre i 5 mogą działać
  • Odpowiedz