Wpis z mikrobloga

Kto z Was miał styczność ze smarem do łańcucha S100? Jak z lepkością i czy jego bezbarwny kolor jest rzeczywiście bezbarwny?

Ostatnimi czasy używałem BEL-RAY, ogólnie jestem zadowolony pod względem klejenia, nic nie jest upierniczone w koło łańcucha podczas jazdy. Wkurza mnie tylko i aż to, że jest biały i pozostawia paskudne ślady na metalowych częściach wkoło.

Oczywiście, jak mam czas, jak się skupię, jak ręce mi się nie trzęsą- jest cacy. Tu zabezpieczę kartonikiem, tam włożę szmatkę i podczas psikania nic nie jest upierdzielone jak stół za który odpowiedzialny był Rurek :)

Przez tego gnoja na wahaczu mam białe ślady jak u nastolatka na pościeli. Ciężko się z nimi uporać.

Tak, mam trochę pedantyczne podejście. Nie mylić z czoperowatością :))

Nie, nie będę go używał na Kawasaki 250 :)

#motocykle
  • 28
  • Odpowiedz
@Stitch: Użyłbym smalcu tylko się boję o skwarki ;p

@Jofiel: Słyszałem, że przezroczysty i na filmiku też się taki wydawał. Jeżeli jest biały to leciutko, na pewno 100 razy mniej niż ten Bal-ray.
  • Odpowiedz
@trueno2 ja używam od samego początku, najpierw biały bo nie wiedziałem, że bezbarwny jest. Jak dla mnie klasa, wahacz też mam czarny i kompletnie nie ma żadnych odbarwień. A uwierz mi, że w pucowanie moto się nie bawię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@syrena_elektro: tak serio to chyba działa tak jak powinien i dla tego nie próbowałem zmieniać nigdy na nic innego. ketten reiniger z tej samej stajni też daje rade, tym bardziej, że łańcuch to myję raz na pół roku (albo nawet nie).
Kiedyś jak zostawiłem moto w Motorlandzie na serwis i mi go później umyli a @enjoi tam był przypadkiem to ledwo co mojego poznał xD
  • Odpowiedz
@trueno2 S100 jest biały, łańcucha trzyma się bardzo dobrze, przejeździłem na nim dwa sezony, teraz jeżdżę na smarkach silkolene pro chain i caramba kettenspray, jak o tym pierwszym niewiele mogę napisać, poza tym, że jest biały, bo zrobiłem na nim samą końcówkę sezonu, tak caramba jest, tani praktycznie bezbarwny, jak się go za dużo nawali to nabiera lekko brązowego koloru, łańcucha trzyma się nie gorzej niż pozostałe, nie lepi się do niego
  • Odpowiedz
@syrena_elektro tak, wiem, chodzi Ci o ten w złotej puszce, dry lube, tak jest przezroczysty, prawie, ale #!$%@? jak nieszczęście, z suchych smarów jedynie Wurth coś sobą reprezentuje :)
  • Odpowiedz