Wpis z mikrobloga

Kto z Was miał styczność ze smarem do łańcucha S100? Jak z lepkością i czy jego bezbarwny kolor jest rzeczywiście bezbarwny?

Ostatnimi czasy używałem BEL-RAY, ogólnie jestem zadowolony pod względem klejenia, nic nie jest upierniczone w koło łańcucha podczas jazdy. Wkurza mnie tylko i aż to, że jest biały i pozostawia paskudne ślady na metalowych częściach wkoło.

Oczywiście, jak mam czas, jak się skupię, jak ręce mi się nie trzęsą- jest cacy. Tu zabezpieczę kartonikiem, tam włożę szmatkę i podczas psikania nic nie jest upierdzielone jak stół za który odpowiedzialny był Rurek :)

Przez tego gnoja na wahaczu mam białe ślady jak u nastolatka na pościeli. Ciężko się z nimi uporać.

Tak, mam trochę pedantyczne podejście. Nie mylić z czoperowatością :))

Nie, nie będę go używał na Kawasaki 250 :)

#motocykle
  • 28
@syrena_elektro: Też używam do różnych rzeczy suchego smaru, tylko akurat w tym wypadku twierdzę, że ten od S100 to niewypał, bo w kwestii trzymania się łańcucha, to syntetyk S100 jest dużo lepszy, Silkolene Titanium Gel, który ma dodatek PFTE, w ogóle bije go na głowę bo po położeniu go zgodnie ze sztuką, na rozgrzany łańcuch i zostawienie go na tych 10 min, żeby sobie dobrze wysechł, jest to pierwszy mój smar,
@syrena_elektro: O i to jest słuszne, to się chwali :D.
Ja nie mam co próbować, bo mam dwa kilometry takiego lodowiska, że się w pale nie mieści, ale za to jestem szczęśliwym posiadaczem quattro i chyba najszczęśliwszym kierowcą w okolicy :P.
@trueno2: ale tak ogolnie to wiesz, ze lancuch najlepiej jak sobie cala noc postoi nasmarowany? inaczej bedzie rzygal po wszystkim jak sie tylko da :/

@Glenroy

Ja nie mam quattro, a zawstydzilem nie jedno bmw wczoraj na parkingu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja nie mam quattro, a zawstydzilem nie jedno bmw wczoraj na parkingu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Stitch: Co do kierowców pojazdów tej marki wypowiadał się nie będę, znam 3 i mi wystarczy, jedyne co potrafią to spalić kapora i pokręcić bączki na parkingu, jeździć już nie koniecznie. Miałem okazję jeździć E46 330xd i jego właściciel był bardzo zadziwiony jak to jest, że jeżdżę na pełnym ogniu i