Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy. Chciałbym kupić sobie dobrą kamerkę samochodową bez przepłacania, ale też bez przesadnego oszczędzania na jakości i mam takie pytania:

1) Jeżeli chcę jednocześnie mieć podłączoną kamerkę i ładować telefon (mam ładowarkę samochodową) to jak to najlepiej rozwiązać przy jednym gnieździe zapalniczki? Jakiś rozgałęziacz? Jakiś konkretny model polecacie? A może jakiś inny pomysł?

2) Zależy mi na tym, żeby w ogóle nie zaprzątać sobie głowy kamerką. Czyli jest cały czas podłączona i uruchamia się wraz z zapłonem silnika, nagrywa sobie w pętli i w razie braku miejsca nadpisuje najstarsze nagrania. Ogólnie każda kamerka ma to w standardzie, czy trzeba na to zwracać uwagę podczas wyboru kamerki?

3) Polecacie jakieś konkretne sprawdzone modele z na tyle dobrą jakością nagrań, aby bez problemu odczytać tablice rejestracyjne i żeby w trakcie nocy też dało radę coś z takiego nagrania wyciągnąć? Najchętniej z #banggood albo #gearbest ale może też być #aliexpress

4) Jaką najlepiej minimalną pojemność i minimalną szybkość zapisu na karcie pamięci wybrać, aby wszystko ładnie śmigało?

#kamerasamochodowa #wideorejestrator #dashcam #dvr
  • 10
  • Odpowiedz
@eshabe: Ad 4 - Zależy od rozdzielczości i jak długie odcinki pokonujesz. Ja proponuję min 32GB/Class 6 (dla FHD@30)
Ad 1 - są rozdzielacze, ale akurat telefon potrafi brać - nie każde gniazdo tyle pozwala. Model raczej bez większego znaczenia - byle nie tandeta co się rozpadnie.
Ad 2 - wydaje mi się, ze każda.
  • Odpowiedz
@eshabe:
1) kamerę pewnie przyczepisz wysoko na szybie, kabel od zasilania do góry pod podsufitkę a tam na przykład coś takiego
2)wydaje mi się że każda ma w standardzie
3)polecają xiaomi yi dvr, ja mam g5wa i też nie narzekam
4)karta pamięci ma znaczenie i to bardzo duże. Kupiłem Tera w biedronce co był SanDisk ultra 64gb i g5wa nie poradził sobie z tą kartą, sam przerywał nagrywanie, wsadziłem 64gb Samsunga,
  • Odpowiedz
@Roni11: Powiem tyle co wiem.
1) Rozgałęziacz albo ładowarka samochodowa z 2 wejściami. Wydaje mi się, że standardowo do kamerek dają ładowarkę z 1 wejściem, więc wyjściem będzie zakup lepszej ładowarki.
2) Każda kamerka samochodowa nadpisuje najstarsze dane. Co do uruchamiania to nie wiem.
4) Niektóre kamery wymagają class10 inne nie, im większa pojemność tym więcej się nagra przed nadpisaniem.

Od siebie dodam tak do punktu 3, że mam na sprzedaż
  • Odpowiedz
  • 1
@eshabe podepnij się z tą kamerka do instalacji.. Na pewno masz jakąś wiązke która dostaje A pięcie po zapłonie.. Pochować to wszystko pod deska i zapomnisz o kamerce..
  • Odpowiedz
@eshabe: 1. Po co rozgałęziacz, kupujesz ładowarke z dwoma slotami na usb. Jednym pojdzie kabel do kamery drugi do telefonu.
2. standard
3. Obecnie mam Ambarella G90 A7LA70 i Xiaomi Yi dash cam - polecam szczególnie to drugie za stosunek cena/jakość
4. 32gb, class 10.
  • Odpowiedz
@eshabe ja mam od kilku miesięcy http://pl.nous.technology/nf3-view.html i polecam.
Ładowarka ma dodatkowe wyjście USB by podłączyć np telefon, do tego kabel jest tak długi że można puścić go górą, potem wzdłuż słupka, pod wycieraczką i wprost do gniazdka. U mnie gniazdo zapalniczki jest zawsze czynne więc jedyne co robię to wsuwam przed jazdą i wysuwam po. Jakoś obrazu, także nocą, jest całkiem niezła. Do tego nie zdejmuję jej nigdy, więc przetrwała
  • Odpowiedz