Wpis z mikrobloga

Jeden z radnych z #pis #prawoisprawiedliwosc w #krakow, w czasie posiedzenia nad finansowaniem in vitro z kasy miejskiej, tak się oto wypowiedział:

"czy dzieci z in vitro mogą mieć dzieci, skoro genetycznie modyfikowane truskawki nie mają smaku. "

Inny radny z PiS grzmiał, że nie należy popierać in vitro, bo:

"Nie wolno nam tego robić w Polsce, w której urodził się nasz papież"

Moi drodzy, tak to tutaj zamieszczam, oceńcie sami, w jakim absurdzie żyjemy, i co dla nas oznacza "Dobra zmiana". #dobrazmiana #bekazprawakow #bekazpisu #polityka
  • 142
  • Odpowiedz
@noitakto: Ależ socjalizm i magiczne socjalistyczne myślenie jest tu kluczowe. Bo piszesz brednie, że państwo sfinansuje... tylko niby z czego? Z podatków, które zbierze na ten cel od tych samych ludzi?

Daj mi przykład gdzie to z powodzeniem działało przez długi czas - albo socjalizm w ogólności albo publiczne finansowanie invitro w szczególności.

Czy Ty wychodzisz z założenia, że najlepiej, żeby nie było podatków, i wtedy wszyscy sobie poradzą?


Tak, oczywiście.
  • Odpowiedz
@Andreth: U mnie tak było. Facet trzy kadencje był prezydentem miasta jedynie na czas wyborów się uaktywniał i coś zrobił. Za to w swojej dzielnicy skąd pochodzi to już wszystko pobudował wyremontował i wszędzie asfalt polał. I w tamtym roku przegrał.
  • Odpowiedz
  • 1
@MiKeyCo: można by ograniczyć liczbę zatrudnionych w parlamencie, przestać finansować Kościół Katolicki, zacząć wlepiać sute mandaty za palenie śmieciami w piecach, kazać oddać Kaczyńskiemu pieniądze za ciągnącą się w nieskończoność smoleńską aferę spiskową, rozwiązać problem przywilejów górniczych... myślę, że są pewnie setki możliwości zdobycia pieniędzy na finansowanie in vitro. Koszt jednego człowieka to około 30 tysięcy zł. Ile taki człowiek przez całe życie odprowadzi podatków? Dużo więcej. Dlaczego nie mamy tego
  • Odpowiedz
można by ograniczyć liczbę zatrudnionych w parlamencie, przestać finansować Kościół Katolicki, zacząć wlepiać sute mandaty za palenie śmieciami w piecach (...) rozwiązać problem przywilejów górniczych


@noitakto: Zgadzam się.

kazać oddać Kaczyńskiemu pieniądze za ciągnącą się w nieskończoność smoleńską aferę spiskową


Brednie. Wskaż podstawę prawną oraz faktyczną, że Jarosław Kaczyński za cokolwiek odpowiada. Bezmyślne szczucie lemingów by odwrócić ich uwagę.

setki możliwości zdobycia pieniędzy na finansowanie in vitro


Świetny pomysł. Ukrócić jedno
  • Odpowiedz
  • 0
@MiKeyCo: akurat w jednym się z Tobą zgodzę. Kaczyński jest tak cwany, że rzeczywiście trudno go będzie w przyszłości postawić przed jakimkolwiek sądem, bo tak się ustawił, że pociągając za wszystkie sznurki, formalnoe jest nikim.
  • Odpowiedz
@noitakto: Przykro mi to stwierdzić, ale to wierutna bzdura oparta nie na faktach ale na ślepej wierze. I gratuluję, że do wątku o in vitro udało ci się wcisnąć Kaczyńskiego.
  • Odpowiedz
  • 0
@MiKeyCo: ten wątek od początku krąży wokół Kaczyńskiego, bo to jego radni przekonani o związku między truskawkami z GMO a ludzkimi płodami, uwalili ichwałę o in vitro. Jeśli chodzi o ślepą wiarę, to jak do tej pory wyrażasz tylko swoje opinie, pytany o podstawy tych opinii karzesz mi samemu przeprowadzic sledztwo, odbijasz tylko piłeczkę i w zasadzie poza przekonaniem że wszyscy dookoła kradną, nie wniosłeś do tego wątku NIC merytorycznego.
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimowyGoj: tak, fakt, że w Polsce urodził się Jan Paweł II powinien nam wszystkim otworzyć oczy na Boga i Święty Kościół Katolicki oraz jego potrzeby finansowe i marzenia o władzy absolutnej.
  • Odpowiedz
@noitakto: To nie była psychoanaliza a spostrzeżenie używanej przez ciebie metody - zarzucania innym tego, co sam robisz w o wiele większym stopniu. Wrzuciłeś nawet Kaczyńskiego i Smoleńsk a rozmówcy zarzucasz brak argumentów.
  • Odpowiedz
  • 0
@MiKeyCo: kolego, jak tam sobie chcesz. Mam tylko nadzieję, że w stosunku do siebie jesteś równie twardy, stanowczy i zasadniczy, jak w stosunku do innych. Mam więc nadzieję, że nie korzystasz z żadnych ulg, zniżek, że nie kserowałeś podręczników, nie uczęszczałeś na państwowe studia, że nie jeździsz komunikają kiedy jest darmowa, oraz że broń Boże nie korzystasz z państwowej służby zdrowia. Bo wiesz, to by była trochę hipokryja z Twojej strony.
  • Odpowiedz
nie korzystasz z żadnych ulg, zniżek, że nie kserowałeś podręczników, nie uczęszczałeś na państwowe studia, że nie jeździsz komunikają kiedy jest darmowa, oraz że broń Boże nie korzystasz z państwowej służby zdrowia. Bo wiesz, to by była trochę hipokryja z Twojej strony. Albo zwykłe biadolenie.


@noitakto: Nie korzystam z pomocy państwa i uważam ją za destrukcyjną i demoralizującą. Choćby wzmacnia negatywne zachowania - oducza aktywności, uzależnia od pomocy, wzmacnia klasy niskie
  • Odpowiedz