Wpis z mikrobloga

Mireczki, właściciele #psy, proszę o poradę. Potrzebuję jakiegoś dobrego preparatu na stawy. Mianowicie chodzi o border collie, który ma genetyczną wadę związaną z tym, że kości biodrowe nie siedzą jej dobrze w panewkach stawowych ( miednicy). Jest to pies młody (10 miesięcy) i właściciele liczą się z tym, że trzeba będzie wykonać zabieg. Aktualnie się z tym wstrzymują i chcą dodatkowo wspomóc pannę sumplementowo. Czy ktoś może coś polecić? Dodam, że piecho jest alergikiem, więc karmiona jest bezzbożowo i bezkurczakowo.
#weterynaria #zwierzaczki
  • 26
@Dorrek: co do artykułu, to raczej bym była sceptycznie nastawiona.
na razie trzeba czekać, jak do tej pory, biodro było nastawiane raz, panna ma zakaz skoków i większych wygłupów (,), jeśli biodro będzie wypadać często to zabieg, ale to ostateczność
@Dorrek: tak, podobno jakoś to wetka nazwała, ale nie powiem Ci jak, bo mnie na wizycie nie było.
@deptacz_gnoju: może nie kształtować, ale w jakiś sposób wspomogą te stawy? nie myślę o tym, co jest teraz, ale o tym, co będzie za x lat, może przyjmowanie czegoś sprawi, że pies na starość będzie w trochę lepszej kondycji.
@JAmajki: jak już wyżej napisał Dorrek: nie ma dowodów na korzystny wpływ suplementów podawanych w trakcie rozwoju układu kostno-szkieletowego. Niedawno pojawiła się namiastka nadziei w postaci badań bodajże instytutu Waltham (korporacja Mars, m.in produkują Pedigree i Royal Canin) na temat korzyści podawania w karmie specjalnie spreparowanego kolagenu - oczywiście jest on dostępny w karmie Royal Canin Mobility ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc wiarygodność jest "umiarkowana".
@JAmajki: Nie ma sensu przeciągać zabiegu jeśli rokuje poprawę stanu, chyba że są wyraźne przeciwskazania. Jeżeli stan wykazuje cechy dysplazji to raczej będzie się to pogłębiać, naturalną konsekwencją są też zmiany zwyrodnieniowe, żadne suplementy tu nie pomogą. Jeśli zabieg rokuje poprawę - nie ma na co czekać. Słuchać, co mówi lekarz, ostatecznie on wie najlepiej co robić. Znaleźć chirurga, który specjalizuje sie w operowaniu dysplazji. Psu można podawać glukozaminę i chondroitynę
@JAmajki: Chodzi o dyspalzję stawów biodrowych? Witaminki i inne dodatki do jedzenia mogą się przydać zwłaszcza w okresie wzrostu sczeniaka, ale jako prewencja. Jak klamka już zapadła i wet stwierdził dyspalzję, to robić zabieg zostaje, ograniczyć biegi, skoki, chodzenie po schodach i tyle.
@JAmajki: Suplementy pomogą jak kadzidło umarłemu, akurat w przypadku dysplazji (a pewnie o nią chodzi) ważne jest jak najszybsze podjęcie kroków, 10 miesięcy to już i tak bardzo późno. Marsz do dobrego ortopedy, bardzo polecany jest dr Novak (przyjmuje w Czechach lub Krakowie). W stolicy Degórska lub Bissenik, Bieżyński we Wrocławiu.

Poleć znajomym dołączenie do tej grupy, masa cennych informacji i doświadczeń.
https://www.facebook.com/groups/chopik/?fref=ts

A co tłumaczyć znajomym? Że jeśli chcą dać
via Android
  • 0
@nama psa diagnozowało dwóch wetów z naszego miasta
Właśnie, widziałam zdjęcie rtg i nie jestem pewna, czy tak to wyglądało. Nie mogę znaleźć nic podobnego w necie, ale mam wrażenie, że stawy były tak jakby oddalone od miednicy. Powiedzmy przerwa 1cm pomiędzy kośćmi. Wiesz co mam na myśli? Rtg wykonywała Marzena Załęska-Bakuła i ona jako pierwsza diagnozowała, a potem ze zdjęciem właściciele udali się do innego poleconego gabinetu, ale kto oglądał zdjęcie