Wpis z mikrobloga

@NikczemnyF: Chciałem napisać to inaczej, ale już za późno. Miało być że nie jestem żarówką po prostu. Że czyjaś użyta analogia, porównująca mnie do żarówki, nawet gdybym świecił pełnym światłem według tej osoby, jest wciąż subiektywna. Ten ktoś jednocześnie mógłby powiedzieć, że jestem spokojny jak kamień, ale nie tak do końca, bo przypominam nieco miękki kamień. Albo że kiedy kocham to na zabój, prawie, bo nigdy się nie zabijam.
Chodziło mi
@NikczemnyF: Tak sądzisz? Mnie się wydaje że strasznie dużo wiedzy nam się wpaja, ale tej niewłaściwej. W tym kontekście wiedza jest błogosławieństwem. Zależy czy patrzymy krótko, czy długoterminowo. Jeśli patrzymy na nasze życia długoterminowo, wiedza jest błogosławieństwem!
@Syntax im mniej wiesz tym głębiej spisz. Jak byś wiedział że za ścianą umiera sąsiad na raka nie było by przyjemnie. Jak wierzysz w Boga i myślisz że niedzielne odwiedzenie kościoła ci wystarczy do zbawienia żyje się spokojniej. Prawda jest niestety inna i na starość i tak dostaniesz udaru lub raka
@NikczemnyF: Prawdziwa wiedza jest błogosławieństwem. Jeśli żyjesz w otaczającej cię niewiedzy ludzkiej, cierpisz z tego powodu mówisz: "wiedza nie jest błogosławieństwem". Kiedy czujesz się wolny, szczęśliwy, widzisz mądrych i szczęśliwych ludzi wokół siebie, pytasz ich co sprawia że są szczęśliwi. I oni wtedy przekazują prawdziwą Wiedzę.
Jeśli uważasz że niewiedza jest błogosławieństwem, wtedy stajesz się częścią ludzi smutnych, bo pozbawionych wiedzy...
@NikczemnyF: Ja sądzę że wiem dużo, dużo więcej niż 20 lat temu, kiedy byłem nieszczęśliwy, bo nie wiedziałem. O takiej wiedzy mówię, płynącej z własnego doświadczenia. Jeśli na tę wiedzę się zamykamy, dochodzimy do wniosku że nie warto myśleć nad niczym, wtedy przestajemy być prawdziwymi ludźmi.
@NikczemnyF: Ewolucja tak nie działa. Ewolucja faworyzuje ludzi wrażliwych. To oni odmieniają bieg historii i nauki, to oni tworzą dzieła, które potem są dostępne dla kolejnych pokoleń, modyfikując myśl, przekazując pewne treści!
@NikczemnyF: Ewolucja spełnia swoje cele głównie poprzez ludzi wrażliwych. Cała reszta to tylko masa wypełniająca ich wolę, poprzez dzieła jakie wrażliwi ludzie stworzyli dla dobra tej masy.
@Syntax wszystko to tylko ulotne literki bez sensu. Jutro świat zapomni o istnieniu tego i tamtego a zostanie wymyślone inne. Ludzie to tylko statystyka i nawóz po śmierci, myśli to chory chaos pozorów przyjemności
@NikczemnyF: Literaci poznają historię literatury. Muzycy poznają historię muzyki. Filozofowie poznają zamierzchłe filozofie. Są to wrażliwi ludzie. Na kanwie ich twórczości budują się realia, definiują się w jakiś namacalny dla ogółu sposób. To dostarcza takiej trampoliny dla kolejnych wrażliwych osób, by dodać coś od siebie, wsł#!$%@?ąc się w nastroje mas, próbując polepszyć ich kondycję. Wrażliwość ludzi wrażliwych, jest darem dla was. Bez nich kroczylibyście nieustannie w ciemności. Bez muzyki, bez słowa,
@NikczemnyF: Wielu wybitnych ludzi popełniło samobójstwo. Ale dzieła jakie stworzyli, kreują świat w jakim żyjemy obecnie. Ten gen, niby się samounicestwił, ale w efekcie swego działania wpłynął nie na jeden organizm żywy, jednego potomka, ale wpłynął na miliony osobników tego gatunku. Stąd podtrzymuję tę tezę, że mimo pozornej słabości, ludzie wrażliwi, dyktują kierunek rozwoju ludzkości, ewolucję tego genu.