Wpis z mikrobloga

@BetonowyTampon: jak mam ochotę na surowe mięso to jem tatara, nie widzę powodu żeby jeść ok. 250g surowizny w formie wyciętego kawałka mięśnia. Inna sprawa, że podeszwa zamiast steka jest znacznie, znacznie gorsza. Staram się smażyć na "średnio", lub "średnio-dobrze", mięso jest soczyste, ale nie surowe. A i tak najwięcej zależy od tego jakie mięso kupimy.
  • Odpowiedz
@MaupoIina: Ojesu co tu się #!$%@?ło u góry w komentarzach. Ignoranci, w kuchni i gotowaniu jest coś takiego jak optymalne temperatury i stopnie wysmażenia danych dań. Jeżeli dania nie są podawania w warunkach optymalnych to nie smakują tak dobrze jak powinny albo smakują źle.

Jak można jeść steka wołowego w kolorze szarym skoro traci on wtedy cały swój smak i delikatność i twierdzić, że to dobre? Jak można polędwiczkę wieprzową
  • Odpowiedz
@jokefake: Każdy ma prawo jeść jak chce. Podobnie jak picie whisky z colą- jak kto woli. Ale faktem jest, że większość ludzi nie lubi smaku whisky, dlatego zabija go colą. Po prostu jest to fajniejszy trunek niż zwykła wóda.
Z wołowinką jest podobnie- stek brzmi spoko, ale najlepiej żeby smakował jak schabowy.
  • Odpowiedz
Ale jeść dobrze przyrządzonego mięsa to Wy chyba nie jedliście Kumple- kupując filet wołowy za 30-40 eur nie zrobię z niego podeszwy, przecież wołowina well done ma konsystencję jakiegoś kawałka gumy, nie wspominając smaku (nie jest to kwestia gustu).

Jak można jeść steka wołowego w kolorze szarym skoro traci on wtedy cały swój smak i delikatność i twierdzić, że to dobre?


@fuser: to Wy jestescie ignorantami, wydajesz 30-40 euro za
  • Odpowiedz
Jako hodowca bydła najpopularniejszego i jednego z najlepszych na świecie na steaki, zaprawdę powiadam wam tylko medium. Ważne jest sezonowanie, wiek bydła (nie może być za młode) i część tuszy. Polecam t-bone.
  • Odpowiedz
@MaupoIina: kiedyś zamówiłem w restauracji, która się niby "specjalizuje" w stekach, stek medium well a dostałem merium rare... Nie wiem jak takie coś można jeść. Ani to nie smakuje, ani nie wygląda.
  • Odpowiedz
@Ayano właśnie nie, może to kwestia tego że mój różowy robi steki w piekarniku parowym, jak to robi mnie nie interesuje :) ja jestem od zjedzenia tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To tu się dzieje w itt xD hurr durr jak śmiecie śmieć jeść inaczej niż w jedyny słuszny, podkreślam jedyny słuszny mój ulubiony sposób, jesteście ignorantami, amatorami, gimbusami, pedałami i wszystkim co złe na świecie ponieważ najbardziej smakuje wam danie przyrządzone na sposób x zamiast y

  • Odpowiedz
  • 0
Polecam stek zrobic po 2-3 minuty z kazdej strony (gruby) a potem na godzinr do iekarnika na 60stopni, mniami :D chociaz wczoraj nie chcialo mi sie tej godziny czekac i tryskalem smaczna krwia z ust
  • Odpowiedz