Wpis z mikrobloga

@MaupoIina: imho. płakanie, że ktoś woli wysmażonego steka, zamiast niemalże surowego, jest na poziomie bóldupienia vegan o to, że ktoś doi krowe, zamiast pić mleko sojowe.
  • Odpowiedz
@jokefake: dokładnie tak. ból dupy, że ktoś woli inaczej, niż jedyną słuszną metodą, utartym szlakiem. ciekaw jestem, ilu tych ludzi płaczących o to, że ktoś woli bardziej wysmażone je surowe mięso ze smaku, a ilu dla bycia fajnym i dlatego, że "wszyscy co sie znajo tak robio" XD
  • Odpowiedz
@jokefake:
@slvk:
Ale jeść dobrze przyrządzonego mięsa to Wy chyba nie jedliście Kumple- kupując filet wołowy za 30-40 eur nie zrobię z niego podeszwy, przecież wołowina well done ma konsystencję jakiegoś kawałka gumy, nie wspominając smaku (nie jest to kwestia gustu).

Już paru znajomych typu "tylko well done, surowe mięso to nie dla mnie" zaprosiłem na obiad i każdy był zachwycony, jak dobre to 'surowe mięso' może być-
  • Odpowiedz
@Triplesix: ale jeśli komuś coś takiego smakuje? ja nie rozumiem ludzi, którzy jedzą placki ziemniaczane z keczupem ale nie #!$%@? im się do talerza
  • Odpowiedz
@Triplesix: wiesz stary,nigdzie nie napisałem, że lubie mocno wysmażone mięcho- zwróciłem tylko uwagę na to, że ludzie mają różne gusta i narzucanie im czegoś 'bo hurdur tak sie robi' jak pisał @slvk: jest durne.
gdyby był jeden jedyny koszerny sposób przyrządzenia danej potrawy, to chociażby w knajpach nie proponowano by zrobienia dania na kilka sposóbów.
  • Odpowiedz
  • 4
@Triplesix To dobrze wysmażony = kawałek gumy? Pytam serio, nie znam się. Myślałam, że jest jakiś magiczny sposób, że dobrze wysmażony i niegumiasty. Czym przyprawiasz takiego steka? Tylko sól, pieprz?
  • Odpowiedz
@Ayano: ciężko to streścić, należałoby zacząć od tego, że są różne kawałki miesa które mają całkowicie inną konstystencję, zawartość tłuszczu i walory smakowe- filet well done będzie do niczego, ale jakiś antrykot może i da się zjeść, bo mięso i tak nie jest tak delikatne samo w sobie. Są to jednak 2 inne światy smakowe- np. rostbef nawet średnio wysmażony będzie ciągle miał mało kuszącą konsystencję (dużo tłuszczu), kiedy pozbawiony
  • Odpowiedz
@Triplesix: jakbym chciał surowe mięso jeść, to bym na sushi poszedł, a nie steka sobie zrobił...
Stek czy karkówka ma być porządnie wysmażony, wtedy jest najlepszy.
  • Odpowiedz
@ogrod87: Chyba Cie #!$%@? kolego xD
Stek wysmazony to jest jakas opona od Jelcza. Tylko Medium, a dla frikow Rare.
Wysmazony to dla ludzi bez smaku.
  • Odpowiedz
@loczyn: @gali20: @Aspen: EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I JEŚĆ STEKA BĘDZIE MOŻNA TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD ZJEDZĄ WYSMAŻONEGO ZAMIAST ANAL RARE
  • Odpowiedz
jak ktoś już tu napisał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie po to ludzkość ma ogień, by jak dzicz wpierdzielać surowe mięso.


@ogrod87: Nie po to ludzie mają rozum, żeby go nie używać ;)
  • Odpowiedz