Wpis z mikrobloga

O #!$%@?. Słucham dokumentu w formie wywiadu, z uchodźcą z bodajże Syrii, który narzeka, że mieszka w małych kontenerach mieszkalnych w Szwecji, i że ludzie się boją uchodźców i wyskakuje z tekstem:

mam 25 i dalej jestem prawiczkiem! Jak ja mam znaleźć dziewczynę, żonę mieszkając w takim kontenerze?!


Co prychłam to moje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#stulejacontent #szwecja #uchodzcy #wiadomoscizeszwecji
  • 9
@szeryfe: no bo wydaje mi się, że w jego sytuacji to najmniejszym problemem jest akurat prawictwo. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mi ich nie żal bo zamiast zajrzeć do internetu (wszyscy mają srajfony) to uwierzyli na słowo jakimś przemytnikom ludzi, że dostaną mieszkanie, samochód i blond Szwedkę w pakiecie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście rozumiem trudną sytuację tych ludzi, żyją w ciężkich warunkach, ale
@cynamonowa: Przecież oni w znakomitej większości Syrii na oczy nie widzieli. Jakim cudem połowa urodziła się tego samego dnia, zupełnie jakby ktoś te wszystkie paszporty sfałszował na jedno kopyto?

W większości Afgańczycy. To nie są uchodźcy.

Bonus z Calais:
Falcon - @cynamonowa: Przecież oni w znakomitej większości Syrii na oczy nie widzieli...
@Falcon: oczywiście ;-) To z datami urodzenia to brałam pod uwagę, że większość np. Afgańczyków w ogóle nie wie kiedy się urodziła, plus dodać do tego inny kalendarz, którym się posługują i nagle wszyscy 1 stycznia. Przyjeżdżają bez papierów, więc tam się nie da nic sprawdzić.
@Falcon: Jeśli Afgańczycy i jeśli podali nieprawidłowe dane o wieku to już za chwilę, już za momencik ich nie będzie. Szwecja, podobnie jak inne państwa Europy, zaczęła deportować Afgańczyków.