Wpis z mikrobloga

czemu nie robicie rozdajo, czemu nie robicie #rozdajo (ノ)ノ彡

poproszę rozdajo, za pomysł poprosze nagrodę

Zróbcie jakieś rozdajo :)


Zrobiliśmy. Nawet dwa.
Jedno oficjalne, 10 miesięcy temu - karton piwa dla każdego co się zjawi w magazynie. Dziś, podczas przeprowadzki, odnalazłem zapiski, kto pobrał kartony ;)
Drugie - cichaczem. 2 osoby napisały w PW, że chcą firmowy otwieracz - po wielu miesiącach w końcu wysłałem przez PP.

Widoczne efekty marketingowe: niemal zerowe.

Podsumowanie akcji 1)
Rozdano 20 kartonów (14 Mirków, 4 osoby towarzyszące i 2x przypadek "biorę jeszcze dla innego Mirka"). Rozdawałem, bo i tak było spisane na straty z powodu rozmoczenia.
2 Mirków zbanowano, więc obadałem 12 nicków i dalsze interakcje ze mną.
Obserwują mnie: 4/12
Wpisów o akcji (bez mojego): 3
Na czarnej [ja]: 1
Mirki bez absolutnie żadnej interakcji (plus, komentarz, PW, inne): 3
Reszta ograniczyła się do plusa/komentarza w poście o rozdajo, w późniejszych postach odnalazłem interakcję z 5 Mirkami (plus przy moim wpisie).

Podsumowanie akcji 2)
Jeden podziękował w PW - tu interakcja jest częsta, ale głównie przez udzielanie się w tagu piwowarstwo
Drugi - ze dwa razy upominał się o obiecany otwieracz. Po wysłaniu: cisza w eterze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie, nie siedzę w #marketing. Wiem, robię to źle, ale co zrobić - jestem biotechnologiem z wykształcenia ;). Nie siedzę tu też z powodów PR - udzielałem o piwie czy piwowarstwie pod prywatnym profilem, więc stwierdziłem że mogę to równie dobrze robić pod firmowym. Po blisko 3 latach mam kilka obserwacji i wniosków:
- nie dziwi mnie #afera z @Solgaz. Pozytywne akcje są pamiętane krótko i zasięg jest raczej mały. A wystarczy raz pokłócić się z Mirkiem, to potem uszczypliwości ciągnie długo. Negatywy też dobrze jednoczą Mirków, więc przy bardziej rozdmuchanym konflikcie wynik jest łatwy do przesądzenia.
- prowadzenie oficjalnego profilu długoterminowo przynosi więcej strat, niż korzyści - wystarczy pojedyncza akcja, żeby na siebie skierować złość i pretensje. Wcześniejsza, długa i pozytywna komunikacja z Mirkiem/Mirkami idzie wtedy w zapomnienie. Mało jest oficjalnych profili, które regularnie się tu udzielają. Te które są z powodów PR i marketingowych - szybko gasną, bo długofalowe inwestowanie w wypok jest nieopłacalne ze względu na potencjalne konflikty.
- ktoś mądrzejszy ode mnie tłumaczył mi, że asymetria w układzie anonimowy komentator vs profil firmowy działa na niekorzyść tego drugiego. Hejt, wykpiewanie, chęć udowodnienia błędu (czy to merytorycznego, czy językowego) - w jedną stronę powszechny, w drugą - niedopuszczalny. Śmieszkowanie też jest niebezpieczne, bo wypok jest otwarty i treści wypływają, kompletnie bez kontekstu (albo też celowo zniekształcone). No i trzeba uważać na wyjątkowych wrażliwców, którzy potrafią z jednego plusa wywnioskować wszystko, np. tak:
http://www.wykop.pl/wpis/21078853/neuropa-bekazpodludzi-rozowepaski-tak-sie-robi-mar/

Dobra, kończę ten przydługi wywód. Uprzedzając pytania:
- nie wykluczam #rozdajo w przyszłości, pod warunkiem zerowych kosztów z naszej strony
- nadal nie używam Calgonu
- tak, czarnolista powoduje u mnie smutek i pytanie "ale... dlaczego?"
- buldupy u mnie jest ciągły, dlatego też zająłem się piwowarstwem ;)
- nie, nie będę się starał o status oficjalnego konta firmowego. Bo to nie jest oficjalne konto firmowe, a konto piwowara z w/w firmy ;)

pozdrawiam
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BrowarPERUN: rozjado to najgorszy pomysł na marketing, niestety większość tych, którzy obserwują #rozdajo klikają plusa z automatu, a nóż widelec się uda.

Nie rób rozjado, bo będziesz jak Solgaz - konkurs jest fajny, ale z jakimkolwiek innym pomysłem niż postawienie plusa i tyle. Jest tutaj mnostwo kreatywnych osób, więc na pewno coś wymyślisz. Trzymam kciuki za piwko!
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: szczerze? prawda jest taka, że ten kto Was nie zna i tak Was raczej nie kupi po lekturze Twoich wpisów. ja Was znam, szanuję za to co robicie - i po prostu cieszy że wrzucacie wartościowy content. także duży plusik ode mnie, a żebromirków ignoruj xD
  • Odpowiedz
  • 1
@BrowarPERUN ja mam natomiast pytanie: idzie wasze piwo kupić wysyłkowo? Interesują mnie piwa ciemne do leżakowania. Z chęcią bym posmakował waszego tylko gdzie was dostać?

  • Odpowiedz
jak browin niedawno "podzielił" się przepisem na piwo Pale Ale, to się nogą przeżegnałem, takie głupoty powpisywali.


@BrowarPERUN: ale się podzielili i było pole do dyskusji. Oni czegoś się nauczyli i społeczność skorzystała. A wiadomo, że ile ludzi tyle przepisów.
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: Jestem jednym z tych co dostali karton (pierwszą osobą) i nie udzielam się, bo nie znam się za bardzo na piwowarstwie. W planach jest kiedyś zrobić własne piwo, miło poczytać Twoje posty na przyszłość. Ale jak chce napić się piwka powyżej żywca to zawsze szukam Peruna od Waszej pierwszej wizyty na Narodowym/Legii (nie pamiętam gdzie to było ;p) :)
Znajomych też wkręcam w Peruny ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: nie chcę nic od Was ale opisz jak produkujecie piwo. Jakie składniki, w jakich beczkach/silosach, ile czasu i gdzie można kupić Wasze piwo w województwie Świętokrzyskim i jakie macie do wyboru.
  • Odpowiedz