Wpis z mikrobloga

Mireczki, pamiętacie jak jakiś czas temu pisałem o robieniu biurkowego minimuzeum dla siostry? Na świąteczny #prezent #diy
Dzisiaj dostałem przesyłkę z Antarktydy (Dzięki POLSKA BAZO ANTARKTYCZNA) i muzeum jest prawie kompletne (Jeszcze czekam na znaczki z Galapagos) więc można już coś podsumowywać. Oczywiście całość znalazła się pod choinką (jeszcze bez Antarktydy) - siostra była mega zdziwiona i tego się na pewno nie spodziewała. Nie wypowiadam się za nią ale chyba się podobało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak jak pisałem wcześniej - prawie nikt nie odpowiedział z tych instytucji, więc większość egzemplarzy kupowałem, przywieźli znajomi wcześniej o to poproszeni + po tamtym wpisie część przysłała @Kunata której bardzo dziękuję!

Ostatecznie w muzeum znalazły się:
1) Unikatowe gazety lego (2 minigazetki nadrukowane na lego, jedna to lądowanie na księżycu a druga to "nasza" gazetka którą wydawalismy jak byliśmy mali)
2) Magnetyczny piasek z Brazylii
3) Ząb aligatora z everglades
4) Pazur aligatora z everglades
5) Kubańskie cygaro Cohiba (do niedawna zarezerowane dla kubańskich dygnitarzy)
6) Obsydian śnieżny (oglądamy Grę o Tron więc cenna rzecz do zabijania Zimowych Wędrowców)
7) Meteoryt z Chin
8) Skorupka jaja dinozaura
9) Ząb Barracudy
10) Znaczki z Mauritiusa
11) Znaczki z Galapagos
12) Przypinka z Antarktydy (Pocztówki i naszywki nie mieszczą się - ale wykorzystamy je w inny sposób :-))
13) Ramienioróg z Jury
14) Katoda z grafitem po badaniach węglem c14
15) Cenny Torfowiec Błotny

3 zdjęcia w komentarzach + wołam plusujących poprzedni wpis.
#chwalesie #minimuzeum
sprzedam_nerke - Mireczki, pamiętacie jak jakiś czas temu pisałem o robieniu biurkowe...

źródło: comment_jmOu5td67xv24PR6xBFHqkJ9H77CDUSE.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@szancik: @tomekura: @wanderlust00: @quisquis
Więc opakowanie to tzw Ramka ekspozycyjna 3d - i pod takim hasłem należy szukać. Jakby ktoś chciał to mogę podać na priv (żeby tu reklamy nie robić) sprzedawcę z allegro. Bo pierwszą którą kupiłem była szitem - kartonowa ze słabo naciągniętą membraną. Te są z porządnego twardego plastiku a membrana jest kozacznie naprężona. A działa to tak że są 2 ultracienkie membrany - między nie wkłada się przedmioty (co chcecie, medale i monety jak najbardziej) - najlepiej nie za grube - (widzicie jak cygaro rozpycha całość) i zamyka (membrana się naciąga i trzyma przedmioty w środku). W tym przypadku są też klipsy trzymające całość żeby się nie otworzyło, które pełnią też rolę nóżek.

A eksponaty - tak jak pisałem. Kilkadziesiąt listów do muzeów z całego świata nie przyniosło rezultatu. Pozostało namówienie znajomych (kilku na work & travel) by kupili jakąś pamiątkę do takiego muzeum - stąd cygaro i częsci aligatora (+ whisky która się do muzeum nie zmieściła). + antarktyda i galapagos odpowiedziały. Od @Kunaty był grafit, piasek i mech błotny.

A resztę rzeczy... nawet nie wiecie jakie cuda można trafić na allegro w kategorii kolekcje. Za naprawdę grosze można kupić mini kamyczki i skamieniałości. Są maciupkie ale do takiego muzeum jak znalazł. Tak samo monety (po kilka złotych są fajne monety - można poszukać np z mikronezji albo Fidżi). Polecam też papiery wartościowe. Za grosze można kupić akcje jakichś kopalni złota z dzikiego zachodu XD. Także wpisywać co wam przyjdzie do głowy w google i allegro i szukać drobiazgów - jaj dinozaura, kostek
  • Odpowiedz
Jest mi przemiło, że mogłam pomóc! Te wszystkie cytowania i uznania mojej roli są wręcz przesadzone, niemniej ślicznie dziękuję :)
  • Odpowiedz