Wpis z mikrobloga

@zielakowy: to jedyne co mi przychodzi do głowy. Co źle tolerowałam? Podejrzewam, że B właśnie, bo mi się cały dzień odbijało takim charakterystycznym posmakiem. To samo mam z tranem niestety.
@ludi889: zerknę, dzięki.
@ludi889: no i wlasnie w tym NOW B-12 masz Vitamin B-12 (as Cyanocobalamin) masz kwas foliowy Folate (as Folic Acid) a powinien myc L-5-Methyltetrahydrofolate.

Cena jest dobra bo jest zrobione z syntetycznych odpowiednikow ale nie jest to dobre dla Twojego organizmu
@zielakowy: To, że witaminy w naturalnej postaci się lepiej przyswajają to akurat dosyć normalne. Jednak o wiele łatwiej łyknąć kapsułkę, niż przygotować pełny posiłek zbilansowany pod względem wszystkich mikro i makroelementów. Niestety, coś za coś. Nie mogę z artykułu wyłuskać ile konkretnie % się wchłania, ale z moich informacji wiem, że najlepsze formy przyswajają się w okolicy 60%, najgorsze w okolicy 5%. Jak wygląda to z witaminami z grupy folianów, przyznaję
@ludi889: generalnie chodzilo mi o to ze jak juz decydujesz sie kupic jakis suplement witamine to powinna byc w takiej formie aby sie przyswajala, inaczej beda to nieporzbenie wydane pieniadze.

To czy dana osoba potrzebuje suplementacji to juz kompletnie inna sprawa. Dlatego tez wspomnialem powzej, ze zjadanie multiwitamin nie jest rozsadne.
@zielakowy: Fakt. Dlatego osobiście nie kupuje aptecznych witamin, a jedynie z suplementów dla sportowców (a i tak tutaj trzeba poszukać). Za Solgarem znowu nie przepadam, bo mają strasznie wysokie ceny.

Zakładam z góry, że jeśli osoba pyta o suplementację, to jej potrzebuje :).