Wpis z mikrobloga

Przez 2 miesiące robienia fbw od sakera uczyłem się poprawnej techniki wszystkich cwiczeń i w ogóle, progresja teraz idzie różnie, czasami da się dołożyć a czasami nie. Mam kilka pytań odnośnie stronglifts.
1. Skoro ogarnąłem technikę a mam lekki zastój to opłaca się zaczynac od nowa tak na porządnie? Tylko, że według apki powinienem zacząc od śmiesznie małych obciążeń (załączam zdjęcie)
Moje aktualne rekordy jak coś:
Przysiad: 5x5 50kg
Martwy: 5x5 60kg
Wl (tu już najgorzej idzie progresja, od 2 tyg nic nie rusza praktycznie) 5x5 55kg
Ohp 5x5 30kg
Wioslo 5x5 45kg
2. Według planu powinienem robić martwy 1x5. To jest tyle co nic... Czy to na pewno wystarczająco?
#stronglifts #mikrokoksy #silownia
  • 20
  • Odpowiedz
@pinkman356: na stronglifts szybko progresujesz, rób tak jak na apce i tyle ( ͡º ͜ʖ͡º) wejdziesz od razu w swoje maksy to zaraz bedzie fail. Teraz do swojego obecnego poziomu przysiadu dojdziesz w 4 tygodnie przy 3 treningach na tydzien. Przecież masz nawet napisane ze przy tym progresie dojdziesz do 125kg MC w 3 miesiące ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pinkman356: zależy od twojej masy. Ja na stronglifts liniowo progresowałem przysiad do 90kg, pewnie by poszło dalej, ale kontuzję złapałem na 2 tygodnie. MC też liniowo do 110kg, a potem przestałem robić całkiem. Za to klatka to u mnie słabo , jakaś #!$%@? dźwignia i dźwigam tyle co ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pinkman356: a no i martwy 1x5 wg. tego planu bo autor pisał, że przysiad aktywuje podobną grupę mięśni i dlatego tak mało. Za to przysiad masz co trening, a MC też szybko progresujesz bo +5kg do 100kg, a potem +2,5 co trening
  • Odpowiedz
@pinkman356: 1. tak, bardzo; ja żałuję, że nie zaczynałem od pustej sztangi
2. no tak, aczkolwiek ja zmieniłem tą 1 na 5, nie żałuję

jak ci mało to rób 2-3 serie ćwiczeń akcesoryjnych - dipy, bułgarskie przysiady, deska, pompki - ćwicz przede wszyskim technikę, skończ serię, gdy nie jesteś w stanie wykonać idealnego powtórzenia
wg mnie pomoże to w progresji przy wyższych ciężarach
  • Odpowiedz