Wpis z mikrobloga

@WilliamHolden: nadmiar bialka moze byc problemem dla nerek, w jajku az taz duzo go nie ma pozatym jest poalczny z odpowiednia iloscia tluszczy wiec jajo to samo zdrowie. bardziej narazisz nerki jedzac duze ilosci piersi z kurczaka.
  • Odpowiedz
@WilliamHolden: dieta Dukana jest dieta wysokobialkowa oraz nisko tluszcowa i weglowodanowa - jest to dieta, w ktorej przyjmujesz zbyt duze ilosci bialka dlatego jest szkodliwa na nerki. dodam ze zazywczaj w diecie Dukana ludzie uzywaja samych bialek kiedy jedza jaja. pytanie wiec czy zjadala cale jaja? czy same bialka?
  • Odpowiedz
@majkelr: nie ma na to reguly, jeden sie nabawi nietolernacji po 2 latach, inny po 6 miesiacach a kolejny nigdy. sam zjadam kilka jajek dziennie od wielu lat, nie mam zadnych problemow z ich tolernacja, a robilem przerozne badania.
  • Odpowiedz
@zielakowy: masz absolutną rację! Z tym,że na diecie Dukana je się również całe jajka,nie tylko samo białko.Ja sam zjadam ok.6 jajek,ale co 2 dni,bo są bogate m.in. w cholinę,która(nawiązując do pierwszego wpisu autora) poprawia pamięć.Chodziło mi o to,że przestrzegam przed jedzeniem zbyt dużej ilości jajek na dzień,bo w diecie poza białkiem z jajek spożywamy również tak jak zauważyłeś piersi z kurczaka itp.Nic się nie stanie jak będziesz spożywać jajecznicę z dwóch
  • Odpowiedz